Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem skrzynia


Rubik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z skrzynią biegów w Audi 1.9 tdi 90km nie wiem czy mam wymieniać skrzynie biegów bo to już 3 skrzynia w tym roku problem polega następująco...

Gdy stoję w miejscu jak odpalę samochód biegi bardzo dobrze wchodzą ale gdy rusze mam problem wrzuceniem biegów bardzo cieżko wchodzą dodam że na 3 mi zgrzyta gdy włączę bieg sprzegło dobrze łapie poprzednie skrzynie też zaczeły od trzeciego biegu tak samo robic nie wiem czy wymieniać skrzynie prosze o jakieś odpowiedzi Dziękuje Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na 3? a na 5? może linki masz wyrobione

Na 5 jest wszystko ok nie zgrzyta tylko ciężko wrzucać każdy bieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko na 3? a na 5? może linki masz wyrobione

Gdzie tam masz linki?

Witam mam problem z skrzynią biegów w Audi 1.9 tdi 90km nie wiem czy mam wymieniać skrzynie biegów bo to już 3 skrzynia w tym roku problem polega następująco...

Gdy stoję w miejscu jak odpalę samochód biegi bardzo dobrze wchodzą ale gdy rusze mam problem wrzuceniem biegów bardzo cieżko wchodzą dodam że na 3 mi zgrzyta gdy włączę bieg sprzegło dobrze łapie poprzednie skrzynie też zaczeły od trzeciego biegu tak samo robic nie wiem czy wymieniać skrzynie prosze o jakieś odpowiedzi Dziękuje Pozdrawiam

To trochę dziwne żeby 3 skrzynie padły. Sprawdź wysprzęglik, zapowietrzone sprzęgło, poduszki pod silnikiem i skrzynią, może wybierak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od wybieraka do skrzyni powinny być dwie linki lub cięgna w oplocie. Czasami woda i piach dostaję się do wnętrza gdy są sparciałe i wtedy ciężki biegi wchodzą a w zimie woda zamarza i jest problem na zimnym silniku z wrzuceniem biegu. Ja mam automat ale z tego co dobrze pamietam to w manualu są te cięgna lub linki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...