Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buczenie wycie podczas przyspieszania a4 b6 1.8t


pestekk1

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto to a4 b6 1.8t napęd na przód. Podczas przyspieszania coś buczy, wyje. Dźwięk przypomina problem z wałem napędzającym tylna os w autach rwd; na zewnątrz zaś słychać trzeszczenie. Dzieje się to niezależnie od prędkości i występuje tylko podczas dodawania gazu, przy jego ujęciu dźwięk zanika. Wyczuwalne jest "mrowienie" na lewarku skrzyni biegów. Dodatkowo jak na wbitym biegu lewarek ten poruszę w lewo lub w prawo dźwięk się nasila. Na biegu wstecznym buczenie nie wystepuje.

Dodam, że od jakiegoś czasu (nim pojawiło się buczenie) auto delikatnie trzęsło się przy stałym 160 km/h na prostej drodze, przypominało to niewyważone kola i tak też myślałem bo letnie i zimowe opony to nokiany made in russia... Ale trzesienie to zeszło już do niższych prędkości i wystepuje coraz częściej.

Macie jakieś sugestie? Czytałem wątki z podobnym problemem do mojego tyle że tam hałas występował po odjęciu gazu.

Za wszystkie pomysły będę wdzieczny.

Pozdrawiam

Link do youtuba z buczeniem

https://youtu.be/24j-R3lsFtk

Edytowane przez pestekk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w skrzyni biegów jest olej. Jeżeli jest to na moje poddają się już łożyska przekładni głównej i dyferencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to skrzynia to łatwo zdiagnozować na kanale. Podnosisz jedno koło, zaciagasz ręczny, wbijasz 1 bieg i dodajesz gazu, pod spodem druga osoba nasłuc**je skąd dochodzi dźwięk. Ja tak zrobiłem i odrazu wiedziałem, że to skrzynia a nie łożysko. U mnie skrzynia na sucho chodziła tak: https://drive.google.com/open?id=0B6RAh-KgiyrjYlJhNHE4T2ZRRlEw aucie szum/buczenie jak nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej dzieki a przy wymianie skrzyni trzeba dac nowe sprzeglo skoro stare jest w dobrym stanie?


A i jeszcze jedno pytanko w tej starej skrzyni to biegi wchodzily jak w maslo czy byl jakis opor ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widzę konieczności wymiany dobrego sprzęgła na nowe. Jeżeli w skrzyni kończą się łożyska to biegi mogą dalej wchodzić bardzo dobrze, za gładkie wrzucanie biegów odpowiadają synchronizatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem u mechanika to powiedzial mi ze to sa dopiero poczatki i mozna bez problemu jezdzic dalej tez mowil jesli skrzynia dobrze zmienia biegi to lepiej tylko lozysko kupic ktore kosztuje 400zl i je wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...