Skocz do zawartości
IGNOROWANY

trykotanie w przednim kole przy gwałtownym skęcie


wujekmaciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dość niecodzienny przypadek. Ostatnio zmieniłem hamulce na 4-tłok brembo (ale to raczej nie ma nic wspólnego) i po ok 2 tyg zauważyłem że:

- w przednim lewym (tylko lewym) kole w czasie szybszej jazdy i gwałtownym skręceniu tylko w prawo z koła wydobywa się dźwięk jakby kończył się przegub..

- przegub zewnętrzny wymieniony

- w czasie ruszania i max skręcie w prawo tego nie robi, tylko jak auto dostanie mocniejszego "naprężenia" zawieszenia.

- dźwięk jest bardzo podobny do kończącego się przegubu, lecz koło nie "strzela" a robi "trrrrrrrrr"

- na prostym i małym skręcie, tudzież skręcie w lewo nic się nie dzieje..

- póki co nie znalazłem śladów szorowania, rysowania itp w okolicy koła

Jakieś pomysły? może ktoś spotkał się z czymś podobnym?

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jedyne co przychodzi mi na myśl to właśnie przegub, ja mam aktualnie przegub do wymiany i najbardziej go słyszę nie w czasie gdy jadę do przodu z pełnym skrętem ale do tyłu, tylko jak cofam skręcę kierownicę max. w prawo i zacznę cofać to w prawym kole strzyka przegub jakby miał się rozlecieć a przy jeździe do przodu na max. skręconych kołach bardzo delikatnie strzyka więc proponuję sprawdzić przegub na biegu wstecznym, jeśli to przegub to na pewno kolega pozna. A to że przegub zewnętrzny wymieniony nie znaczy że może nie może się rozlecieć, różnie bywa. Pozdrawiam

Edytowane przez Adrian1727
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wujekmaciej prawdopodobnie już usunął usterkę.

Szkoda tylko, że nas o tym nie powiadomił i temat wisi.

Szkoda, że admin tego nie usuwa, to całkowicie zaśmieca forum jak coś konkretnego chcę wyszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...