Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokuje tylne koło


tomaz_oz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem od jakiegos czasu blokuke mi lewe tylne kolo, az klocki zjechalo. Zauwazylem ze problem pojawia sie przewaznie jak mam jechac do tyłu. Tak jakby reczny był zaciagniety. Jade do przodu i jest ok. Na lewarku tez tak sie dzialo, krece do przodu idzie krece do tylu hamuje. Dodam ze dzis mialem wymienione klocki i dzieje sie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacisk oraz jarzmo do naprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłoczek nie odbija jak należy. Pokonując większość kilometrów jazdą do przodu i p rzy tym hamując, klocki powoli starły się nie równomiernie bo tłoczek nir docicskał klocków prostopadle do tarcz. Klocki wytarły się w formę klina. Jadąc do przodu nie stanowi to problemu bo jest powiedzmy "z włosem" natomiast kręcąc do tylu jest "pod włos". To moja teoria. Po rozebraniu bedzie widać czy mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzięki, dziś będzie rozbierany to się okaże. Wczoraj po przedmuchaniu wyleciały resztki klocka i myślałem, ze to było przyczyną, ale niestety nie. Dodam ze przed czyszczeniem przy trzymaniu nogi na hamulcu można było kręcić kołem, tak więc pewnie tłoczek jak mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem sie rozwiązał po ściągnięciu tarczy okazało sie, że resztki klocka przykleiły się do tarczy.

Edytowane przez tomaz_oz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądał tłoczek? były jakieś szramy lub rdza? Wyjezdziłeś klocki do końca czy dlaczego się rozsypał? jak wygląda druga strona ( prawe koło?) czy tam taka sama grubość klocka czy większa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądał tłoczek? były jakieś szramy lub rdza? Wyjezdziłeś klocki do końca czy dlaczego się rozsypał? jak wygląda druga strona ( prawe koło?) czy tam taka sama grubość klocka czy większa?

Robił mi to znajomy, bo ja jestem na wyjeździe wiec nie wiem w jakim stanie był tłoczek. Kończył się wiec pewnie kawałek odpadł i przykleił się do tarczy, co spowodowało przyblokowanie klocka i zużycie go prawie całkowicie, czego nie czuć było. To było tylko z lewej strony, z prawej był grubszy klocek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...