Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7] Audi A4 2005r. Gacka - RNS-E, 18", Bix, Alcantara, DRL, CLH, LED

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie

Przedstawiam Wam mój drugi już projekt Audi A4 (poprzedni => A4 B6) a mianowicie Audi A4 B7:

 

  • Kolor szary metalik
  • Fotele sporty skóra+alcantara
  • Boczki alcantara
  • Pełen pakiet światło
  • Silnik 140KM BLB DPF :facepalm: z wymienionym słupkiem po zatarciu na BKD (?) :banan:
  • Skrzynia 6b manualna
  • Tunel 1Din z uchwytem na telefon
  • Radio Concert 2
  • DLR+CLH
  • Fotochromatyczne lusterka boczne i wewnętrzne z grzaniem i składaniem
  • Czujnik zmierzchu i deszczu
  • Bixenony ze spryskami
  • Felga ORI Audi 18" z laczkiem 225/45r18

MODY/PRACE WYKONANE:

  • zbieżność i geometria
  • tunel, popiołka, kosz, klimatronic z 1DIN -> 2DIN
  • RNS-E + GPS + PL menu + Mapa 2016
  • dekory aluminium szczotkowane kolor WW4
  • klimatyzowany schowek
  • naprawa spryskiwacza przedniej szyby -> przetarty przewód
  • wymiana zużytego płynu wspomagania ORI G004000M2
  • uzupełnienie płynu chłodzącego ORI G13
  • wymiana tarcz i klocków z tyłu na zestaw ATE
  • wymiana filtrów
  • ozonowanie wnętrza oraz czyszczenie parownika izopropanolem IPA
  • kierownica multifunkcyjna (założona, jeszcze nie podłączona)
  • regeneracja przełącznika świateł
  • nowy uchwyt blokady podłokietnika
  • przejście z oleju Castrol 5W30 DPF :facepalm: na Motul X-Clean+ 5W30 504.00/507.00
  • LED całego wnętrza oraz tablicy rejestracyjnej
  • Nowe welutowe dywaniki PFI
  • Regeneracja skórzanych foteli + strzyżenie alcantary + pranie tapicerki
  • ISOFIX na tył L+P
  • Klubowa ramka tablicy rejestracyjnej
  • Regeneracja uchwytu kierowcy oraz zapalniczki farbą strukturalną BOLL
  • Nowy EGR ori Siemens/VDO
  • Gałka s-line, gumki kluczyków
  • Wymiana termostatu i płynu ORI
  • Nowy akumulator Centra futura 85Ah/800A - rozwiązało to problem dłuższego kręcenia na ciepłym
  • Nowe świece żarowe Denso 190
  • Nowa uszczelka pokrywy zaworów
  • Wymiana zwrotnicy i 2 wahaczy + geometria
  • Multifunkcja i tempomat
  • Moduł BT, z puszką i mikrofonem
  • Wymiana wykładziny podłogowej
  • Rozrząd
  • Wymiana poduszek silnika 2szt oraz skrzyni 1szt wszystkie ori z ASO
  • Osłona podszybia oraz osłona akumulatora ori z ASO

TODO's:

  • Wymiana przednich hamulców 288->312mm (tarcze zimmermana i jarzma już mam)
  • Rozpoznanie czy na 100% mam słupek z BKD
  • Pompa oleju -> regeneracja imbusika dla świętego spokoju
  • Ciemne szyby
  • Grzane i elektryczne stołki
  • Wymiana listw chromowanych
  • Wyciszenie drzwi
  • Znalezienie przyczyny błędu w sterowniku drzwi (błąd przewodów od alarmu)

FOTOSTORY:

Niestety fotostory niedostępne - imageshack usunął. W niedługim czasie wrzucę tu ładną galeryjkę :)

Pozdrawiam Gac3k

IMG_20170311_151941.jpg

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Baw się baw kolego :) duzo można zrobic w autko :) a na pewno jak cos wymienisz to od razu się buzka cieszy ;) wiem coś o tym :) Powodzenia w dalszych modach :)

Ładne autko :)

Opublikowano

Siemasz! Auto kupiłeś w Oleśnicy? ;-)))) Kto się wyzbywał B7demki? ;-))))

Pozdro i działaj! :-)))

Opublikowano

Całkiem przyzwoite auto :thumbup1: ładna felga orientujesz się z jakiego modelu pochodzi?

Pomyśl nad chipem problem z odpalaniem zniknie, a i koni trochę przybędzie :)

Pozdro

Opublikowano
  • Autor

Baw się baw kolego :) duzo można zrobic w autko :) a na pewno jak cos wymienisz to od razu się buzka cieszy ;) wiem coś o tym :) Powodzenia w dalszych modach :)

Ładne autko :)

A dziękuję. Już wpadł tunel 2DIN, klimatronik, listwy WW4, RNS-E :D

Siemasz! Auto kupiłeś w Oleśnicy? ;-)))) Kto się wyzbywał B7demki? ;-))))

Pozdro i działaj! :-)))

Witaj

Pod Międzyborzem. Bardzo sympatyczne małżeńśtwo, które wzięło w leasing w salonie.

Dziękuję

Całkiem przyzwoite auto :thumbup1: ładna felga orientujesz się z jakiego modelu pochodzi?

Pomyśl nad chipem problem z odpalaniem zniknie, a i koni trochę przybędzie :)

Pozdro

Chipa mi żona zabroniła, ale na ciepłym gorzej odpala więc do ECU wpadnę na korektę mapy startowej . Może coś uda się wgrać haha.

Więcej fotek zapewne w weekend po amatorskim detailingu.

Opublikowano

...moja do dziś nie wiem :D

Opublikowano
  • Autor

...moja do dziś nie wiem :D

Hehehehe i o to właśnie chodzi :D

Poniżej nowe fotki. Jednak nie dałem rady porobić przy aucie więcej bo sprzedałem tego dnia moją ukochaną 6B-tkę :cry::cry::cry: . Na koniec dnia jechałem ze szwagrem kupić bardzo ładną B6-tkę w sedanie dla niego. Więc działo się.

@2016.07.30 Wymiana filtra kabinowego, ozonowanie.

Froncik

04738032e2a4.png

Filtry brakujace

4690db88e194.jpg

Felga 18

b7addd2e02c8.jpg

Fotele do renowacji ale alcatara jest hit

6aad7a17c680.jpg

@2016.08.03 Wymiana płynu wspomagania - oczywiście ori. Wspomaganie głośniej chodziło na parkingu z racji większych obciążeń przy szerokim laczku

Po ściągnięciu paru mililitrów płynu strzykawką pomyślałem "oho jest źle". Czarny jak smoła płyn.

e3dbfa7fd029.jpg

Doskonała konsystencja - żelowate wydzielenia (kuleczki), dodatkowo wybiło sitko! które pływało frywolnie w zbiorniczku wyrównawczym.

15ef771e4b7a.jpg

Płyn oczywiście zalałem ori VW/Audi/Seat/Skoda G004000M2. Miałem 700ml po mojej B6. Kupiłem 1000ml. Wystarczyło na porządne przepłukanie. Zostały mi ok 2 setunie w butelce.

4e80dcf87a04.jpg

Do tego doszła wymiana tarcz i klocków z tyłu na zestaw ATE

6084470bc06c.jpg

Edytowane przez Gac3k

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Znalezienie przyczyny stukania przy zmianie biegów z 1->2->3 gdy ciepły

Udało Ci się coś z tym zrobić? Mam podobny problem...

Opublikowano
  • Autor

Znalezienie przyczyny stukania przy zmianie biegów z 1->2->3 gdy ciepły

Udało Ci się coś z tym zrobić? Mam podobny problem...

Jeszcze nie. Zawiecha ok, na 2 stacjach sprawdzałem.

Obstawiam jedna z opcji:

-poduszka silnika lub skrzyni

-półoś - tutaj najbardziej mi to wygląda jako przyczyna

-łożyska amortyzatorów (?) lub jakieś podkładki pod nimi

-układ kierowniczy

Wykluczam:

-dwumas-sprzęgło bo czasami na zakręcie puknie

-zawiechę - na 2 stacjach sprawdzałem i jest git

-tłumik - sprawdzany rwany na kanale nic nie obciera nie stuka

Opublikowano

Witam kolegę z Oławy :hi: fajna sztuka, dorzuć do planów "gleba" ;) Powodzenia w modach.

Opublikowano
  • Autor

Witam kolegę z Oławy :hi: fajna sztuka, dorzuć do planów "gleba" ;) Powodzenia w modach.

A witam witam kolegę z Wrocławia :) Dzięuję.

Niestety gleby nie planuję, małe dziecko w drodze oraz stan dróg pod Oławą uniemożliwiają cieszenie się z autkiem zglebionym, choć chciałbym bardzo ;)

@2016.09.24

Wpadła ramka klubowa

5da66f480085.jpg

Zregenerowałem uchwyt kierowcy i zapalniczkę fabrą strukturalną Boll - efekt jak nówka ale struktura bardziej szorstka w dotyku

e4cc707a2879.jpg 106e9c34f5ab.jpg d5bf20e8ef34.jpg 7c0146ceb18f.jpg

Opublikowano

Zgubiłeś wzorek zapalniczki :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Zgubiłeś wzorek zapalniczki :decayed:

Noo, czujne oko :) malowałem zapalniczkę tylko tymczasowo bo wpadnie w to miejsce zaślepka w chromie:

2a473008ec93.jpg

Opublikowano

Ładna b7. Ciekawe się zapowiada. Powodzenia w modzeniu :)

Opublikowano

Z czego ta zaślepka ?

Opublikowano

Z Q7:-)

Opublikowano
  • Autor

Ładna b7. Ciekawe się zapowiada. Powodzenia w modzeniu :)

Dziękuję :)

Z czego ta zaślepka ?

Z Q7:-)

Dokładnie z Q7 a numer części to 4L0919311

@2016.09.25

Wpadły Isofixy B7 na tył. Otwory na śruby miałem w budzie więc wiercić i gwintować nie trzeba było :kox:

09c7ab13deb3.jpg

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Dzięki za nr. części :hi:

Opublikowano
  • Autor

@2016.09.29 - Detailing

Wymiana uszkodzonej nie świecącej kratki wentylacyjnej

03f2c2b60896.jpg 730c4b155b34.jpg

Wyczyszczenie listw progowych wełną stalową co dało efekt szczotkowanego aluminium

528907437884.jpg127f51e0c751.jpg 9cba228cc291.jpg07457df488eb.jpg

ff9a3f896429.jpga63f1f8b0327.jpg fd5645c018ab.jpg1c46a8bff84e.jpg

Edytowane przez Gac3k

Opublikowano

Śliczny sedanik :) Gdzie regenerowałeś przełącznik świateł?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.