Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dodatkowe podświetlenie nóg + podświetlenie drzwiowe


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

:hi:

Chce u siebie zrobic dodatkowe oswieltenie montowane u dolu boczkow drzwiowych tak by przy otwarciu drzwi podswietlalo to na co sie wysiada (np. zeby bylo widac czy wysiadamy w kaluze czy bloto), dodatkowo chce zamontowac podswietlenie nog pasazera i kierowcy dzialajace na tej samej zasadzie co podswietlenie wnetrza.

Ma ktos pomysl gdzie sie podpisac?

moze jakies schemaciki?

wypadalo by sie w krancowki wpiac, ale cos mierzylem ostatnio porobowka na 12V i nie moge sie tam doszukac plusa ;) (jak zakladalem alarm to sprawdzalem i wydaje mi sie ze probowka migala jak pstrykalem krancowka, ale nie pamietam na 100%)

Dzieki wszytskim za pomoc, moze akurat ktos tez nad tym myslal?

pzdr :hi: :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się + na stałe a steruj lampki minusem z krańcówek po po otwarciu auta zwiera sie stycznik i jest przejście masy jak zamknięte to nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się + na stałe a steruj lampki minusem z krańcówek po po otwarciu auta zwiera sie stycznik i jest przejście masy jak zamknięte to nie ma.

dzieki kolego :good: a wiesz moze jak to z przodu wyglada? w sensie sterownia, z tylu to bajeczka bo jest pipsztyk ;) a z przodu jest pewnie mechanizm w kasecie zamka, mam ten bol ze drzwi mam wyklejone matami i nie wiem ktory kabel w wiazce jest odpowiedzialny za sterownie masa. gdyby nie wygluszenie to bym sobie zdjal boczek i po kablach doszedl droga dedukcji najwyzej 3-4 kable bym mial do sprawdzenia.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede miał chwilkę jutro to ci sprawdzę :good:

bardzo dzwieczny bym byl :hi: :hi: :hi: :gwizdanie: :good:[br]Dopisany: 10 Grudzień 2008, 21:44_________________________________________________

Mikrostyk jest w zamku.

Idą tam przewody czerwony i niebieski.

Któryś z nich wystawia masę po otwarciu drzwi.

o !

jeszcze kolega grzanek85 mi sprawdzi i bede powoli dzialal :good: manual sie jakis skleci :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam tak fabrycznie :> pozdro

i powiedz co Twoja wypowiedz wnosi do mojego pytania? Ja doskonale wiem ze byly wersje z takim fabrycznym wyposazeniem :good:

Moj nie ma i dlatego dopytuje jak to podlaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oświetlenie drzwi? Bo kabiny na pewno, pewnie wypadalo by sie wpiąc w tą istniejącą instalację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bede miał chwilkę jutro to ci sprawdzę :good:

i jak tam kolego sprawdziles to?

pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie oświetlenie robiłem i raczej napewno wpinałem się w kostki, które są pod osłonami bocznymi pasarzera i kierowcy. Zrobiłem sobie też podświetlenie klamek i wpiołem się w przełączniki szyb.

A co do oświetlenia nóg wewnątrz, wpiołem się pod oświetlenie licznika i można sterować siłą podświetlenia pokrętłem w liczniku wszystko zrobiłem na czerwonych diodach (rozpraszające światło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie oświetlenie robiłem i raczej napewno wpinałem się w kostki, które są pod osłonami bocznymi pasarzera i kierowcy. Zrobiłem sobie też podświetlenie klamek i wpiołem się w przełączniki szyb.

A co do oświetlenia nóg wewnątrz, wpiołem się pod oświetlenie licznika i można sterować siłą podświetlenia pokrętłem w liczniku wszystko zrobiłem na czerwonych diodach (rozpraszające światło)

i podswieltenie kazdych drzwi zapala sie z osobna z otwarciem ich? czyli jak otwieram pasazera to podswietla tylko pasazera? w ktore kostki sie wpinales?

ja akurat chce zrobic tak by poswietlenie nog kierowcy i pasazera zapalalo sie tylko na czas postoju czyli analogicznie do poswietlenia wnetrza, a nie na stale :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do lampek u dolu drzwi to nietrzeba miec jakis innych tapicerek przystosowanych do tych lampek? (jakies zaglebienie czy cos) zeby lampka o nic nie ocierala? oprocz bialej lampki u dolu to jeszcze jest czerwona z tylu, jest na forum temat gdzie ktos zakladal od a6 lampki w dzwi ale nie moge znalesc, mial wrzucic fotki ale chyba nic nie wrzucil do tej pory, o mam http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_pakiet_oswietlenie_w_b5-t40271.60.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsone, ja właśnie sobie majstruję takie podświetlenie, z lampkami w dole boczków drzwi. Kupiłem na allegro kompletną wiązkę z tymi lampkami od Audi A6 i wpinam się w przewody idące do tych czerwonych lampek. Zdjąłem boczki narazie z tyłu. Rozgrzanym ostrzem noża wyciąłem otworki w dole boczka. Umieściłem w nich lampki (niestety nie ma tego oryginalnego zagłębienia ale nigdzie nie ociera). Wiązkę dosztukowałem i składanie do kupy. Teraz otwierając dane drzwi pali się konkretna lampka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsone. Wiem jak to jest :> Przede mną jeszcze przód. Problem pojawia się gdyż na przednich boczkach są kieszenie idące właśnie w tym miejscu gdzie powinne byc lampki i jeśli zamocuję je tam to będzie dziura w kieszeni oraz wnętrze lampki do zakrycia. Innym rozwiązaniem jest przesunięcie jej dalej aż prawie na brzeg drzwi le jeszcze to przemyślę. Póki co tył wygląda super i wieczorem rozświetla się jak choinka przy otwartych drzwiach. Jak skończę wrzucę kilka fotek do tematu w linku : http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ahh_podswietlenie_obszaru_przed_samochodem_po_otwarciu_drzwi_ala_passat_i_audi_a6-t67947.0.html;msg743510#msg743510

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki czekam za fotkami moze mnie zmotywuja do montazu[br]Dopisany: 28 Luty 2009, 15:45_________________________________________________

Dropsone, ja właśnie sobie majstruję takie podświetlenie, z lampkami w dole boczków drzwi. Kupiłem na allegro kompletną wiązkę z tymi lampkami od Audi A6 i wpinam się w przewody idące do tych czerwonych lampek. Zdjąłem boczki narazie z tyłu. Rozgrzanym ostrzem noża wyciąłem otworki w dole boczka. Umieściłem w nich lampki (niestety nie ma tego oryginalnego zagłębienia ale nigdzie nie ociera). Wiązkę dosztukowałem i składanie do kupy. Teraz otwierając dane drzwi pali się konkretna lampka

kuzwa a mi po montarzu z przodu lekko ocieraja o uszczelke :wallbash: i czy lampki by byly nizej czy wyzej tez by ocieraly :wallbash:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2009, 17:29_________________________________________________492a2503e07d01abmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa a mi po montarzu z przodu lekko ocieraja o uszczelke :wallbash: i czy lampki by byly nizej czy wyzej tez by ocieraly :wallbash:[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2009, 17:29_________________________________________________492a2503e07d01abmed.jpg

Całkiem możliwe, że ocierają, bo w ori ów lampki są "zatopione" w boczku i nie wystają nad niego. Z tego właśnie powodu ja sobie odpuściłem te lampeczki :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...