Skocz do zawartości
IGNOROWANY

foto radar


felipe.avant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, otóż mam pewien problem, zrobiono mi zdjątko "foto radar" przekroczenie prędkosci 90/na50tce było to w lipcu od 2 msc strazik miejski wydzwania/zdobył tel od mojego sąsiada bo mnie nie ma w domu jestem czesto na wyjazdach,/ żebym przyjechał wyjasnic okolicznosci,pojechałem na straż miejską w celu wyjaśnienia i obejrzenie zdjęcia, widać auto nr rejestracyjne a twarz mało wyrazna, powiedziałem że nie wiem kto w tym momencie kierował autem itp, sporzadził protokół i powiedział że i tak właściciel samochodu będzie musiał zapłacić a włąscicieli jest dwóch i że sie nie przyznaje. Mineło pare dni i straz miejska wydzwania a ostatnio nawiedzili mnie w domu ten sam dupek/nie było mnie w domu żona rozmawiała/żebym to zapłacił /300zł/plus koszty manipulacyjne. Teraz pytanie płacić czy nie płacić straszył sądem że zapłace,kazałem mu to wysłac i mam to gdzies to wolą żebym zapłacił itp,ale jaki ma cel to jego nawiedzanie,przeciez to tylko mandat a nawiedzają mnie jak bym popełnił zbrodnie,dlaczego im tak zalezy?? kto mi to wyjasni bo już mnie denerwują pomału, czy spieszy im sie do końca roku czy jak?...dzieki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:polew: :polew: filip nie daj sie tak samo mojego znajomego chcieli naciągnąć jeżeli auto jest na więcej niż jednego właściciela to nie mogą dać mandatu jeżeli żaden sie nie przyznaje ... bo komu , wiadomo ze 2 na raz nie da się jeździć autem :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak - jak się zapitalało to nie ma co robić z siebie polaczka tylko zapłacić :hi:

przyjemności kosztują :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś dziwna sprawa z tego co się orientuje to przy zapisie z fotoradaru na nałożenie kary w drodze mandatu jest 30 dni. Z opisu twojego wynika, że chcą na siłę sprzedać mandat i mieć święty spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak - jak się zapitalało to nie ma co robić z siebie polaczka tylko zapłacić :hi:

przyjemności kosztują :naughty:

Dokładnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze w komentarzach na forach doradzali w takich przypadkach powiedzieć, że autem jechał akurat tego dnia Ulrich Von Jungingen zamieszkały w Mozambiku. Przyjechał do Polski kupić auto i właśnie mu o tej godzinie pożyczyłeś samochodu na jazdę próbną. Niestety nie kupił auta, bo wyczuł jakieś bicie w zawieszeniu i silnik nierówno pracował.

Mają rok na znalezienie wskazanego przez Ciebie sprawcy, a jak nie znajdą to umarzają postępowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedmówca ma racje, wiem z doświadczenia Kolegi ze taka sytuacja mogła rzeczywiście nastąpić był koleś z ogłoszenia, robił jazde próbną, nie mozesz odpowiadać za jego czyny, gdyż, wskazujesz im osobe "Miał na Imie tomasz, z brudką, z chyba Krakowa, i chciał sprawdzic auto" i dziekuje oni zanotują i bedą szukać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na forum doradzali jeszcze inną metodę - na początku pytasz osobę przesłuc**jącą w jakim charakterze jesteś przesłuchiwany - podejrzanego czy świadka ???

Jeśli podejrzanego to zgodnie z prawem odmawiasz składania zeznań.

Jeśli w charakterze świadka to również odmawiasz składania zeznań, bo zgodnie z przepisami masz takie prawo tłumacząc, że Twoje zeznanie naraziło by na szkodę osobę najbliższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak - jak Cie zatrzyma Policja również możesz spróbować tego numeru ... bedą mieli niezły ubaw, podobny do tych na komendzie :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię zatrzyma to zgodnie z postępowaniem mandatowym mają prawo Ci dać mandat i nie możesz się wywinąć ponieważ zostałeś złapany na gorącym uczynku lub bezpośrednio po nim, a nie zachodzą żadne wątpliwości co do osoby sprawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: czyli chyba najlepiej bedzie jak powiem że jechał klient, przyszły kupiec auta na jazdę próbną, zobaczymy kiedy teraz zadzwoni do mnie....bede pisał co dalej wynikło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo na forum doradzali jeszcze inną metodę - na początku pytasz osobę przesłuc**jącą w jakim charakterze jesteś przesłuchiwany - podejrzanego czy świadka ???

Jeśli podejrzanego to zgodnie z prawem odmawiasz składania zeznań.

Jeśli w charakterze świadka to również odmawiasz składania zeznań, bo zgodnie z przepisami masz takie prawo tłumacząc, że Twoje zeznanie naraziło by na szkodę osobę najbliższą.

i automatycznie sprawa kierowana jest do sądu grodzkiego,bo przecież podpiszesz,że odmawiasz zeznań,zgodnie z prawem :naughty: Myślę,że sprawa nie jest klarowna,bo gdyby tak było przysłali by ci mandat listem poleconym za powiedzeniem odbioru,dla sądu wystarczy,że podpiszesz zwrotkę lub dwa razy nie odbierzesz korespondencji żeby wszcząć sprawę egzekucyjną.Jeśli im zależy na przekonaniu cię osobiście do twojej winy znaczy,że czas działa na twoją korzyść i niedługo kwit pójdzie do kosza. :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię zatrzyma to zgodnie z postępowaniem mandatowym mają prawo Ci dać mandat i nie możesz się wywinąć ponieważ zostałeś złapany na gorącym uczynku lub bezpośrednio po nim, a nie zachodzą żadne wątpliwości co do osoby sprawcy.

mając zdjęcie z fotoradaru i nie potrafiąc wskazac sprawcy też finalnie zapłacisz ten mandat Ty jak figurujący w rejetrze. gadanie o formie przesłuchania w momencie zgłoszenia na wezwanie do wykroczenia, które sie defacto popełniło to jak tłumaczenie sie w postępowaniu mandatowym że auto prowadził ET ale właśnie się zamieniliście miejscami ... EOT bo ręce mi opadają[br]Dopisany: 11 Grudzień 2008, 22:43_________________________________________________

i automatycznie sprawa kierowana jest do sądu grodzkiego,bo przecież podpiszesz,że odmawiasz zeznań,zgodnie z prawem :naughty:

dokładnie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: czyli chyba najlepiej bedzie jak powiem że jechał klient, przyszły kupiec auta na jazdę próbną, zobaczymy kiedy teraz zadzwoni do mnie....bede pisał co dalej wynikło

i nie gadaj bzdur,bo wtedy cię dopiero będą filcować,Lej na gości jak do tej pory. :wink4:[br]Dopisany: 11 Grudzień 2008, 22:46_________________________________________________Osobiście bym zapłacił ten mandat,bo jak w końcu zostaniesz orzeczony winnym to się narobi kosztów.Tylko,że ja zawsze uregulowany jestem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz zostać uznany winnym bez żadnych dowodów ??

W Polsce obowiązuje zasada domniemania niwinności wiec Policja lub Sąd muszą Ci udowodnić winę, a Ty wcale nie musisz udawadniać niewinności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z literą prawa po 30 dniach powinien być skierowany wniosek do sądu grodzkiego, ale zapewne strażnik chce ci wcisnąć mandat bo do mandatu ma premie. co do przedawnienia to dopiero po roku od ujawnienia wykroczenia.co do podania że jechał potencjalny klient to też śliski temat bo zgodnie z przepisami w takim przypadku odpowiada właściciel czyli znowu sąd grodzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...