Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzynia z benz do AFN Quattro


Jeremi Woźniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety moja skrzynia jest na wymarciu (na jedynce wyjde jak sie przeciągnie, na dwójce jakby przerywa jak dodaje gazu, na trójce huczy, na 4ce wyje i na 5tce buczy), posiadam A4 B5 z AFN z 1997 roku w QUATTRO.

Nie mogę poszukać skrzyni już dobry miesiąc a auto stoi, nie chce wydawać dużo np na skrzynie z 2.5TDI i przerabiać, żeby mieć 6 biegów, nie zależy mi na tym.

Doczytałem, że podejdzie skrzynia z benzyny, ale przełożenia są inne. Co to znaczy? Audi będzie paliła dużo więcej? Wolniej sie rozpędzała czy jak?
Jest sens zakładać skrzynie np. od 1.8 benzyny do mojego 1.9TDI? Czy czekac i szukać dalej skrzyni. Moja ma oznaczenie DGW z tego co się dowiedziałem.

Pozdro, jerry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć w skrzyni takie samo przełożenie jak tylnego dyfra bo coś nie wytrzyma i się rozsypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego zdaje się miał byś samochód o wiele wolniejszy. Skrzynie w dieslach są dłuższe niż w benzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj od benzyny, bo jest tak jak kolega wyżej napisał.

Skrzynia będzie krótka tzw. przy 100km/h będziesz miał jakieś 3tys. rpm

Musisz mieć skrzynie o tym samym przełożeniu bo przy innym wysra się skrzynia albo most.

Może to Ci pomoże: http://www.dieselschrauber.de/GKB.html

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE

A czy skrzynia 6cio biegowa od 1.9TDI 130km z A4 B6 by podeszła? Co trzebaby przerobić? Mam okazje kupić taką za jakieś około 5 stów więc myślę, że cena dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE

A czy skrzynia 6cio biegowa od 1.9TDI 130km z A4 B6 by podeszła? Co trzebaby przerobić? Mam okazje kupić taką za jakieś około 5 stów więc myślę, że cena dobra.

Na wlepce w bagażniku masz napisany symbol skrzyni i dyfra. Po tym symbolu dojdziesz jakie masz przełożenie w skrzyni i musisz znaleźć skrzynię z takim samym przełożeniem żeby grała z dyfrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam skrzynie DGW, roznicowka w niej byla zarabana ale tryby od biegow sa jakby cale, moge co neico odsprzedac z niej to moze by dalo rade uratowac ta twoja, generalnie cale wnetrze jest w jednej kupie na walkach, chodzi mi o wszystkie kola wszystkich biegow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś spis może skrzyń i przełożeń?

Żeby sprawdzić czy np. skrzynia 6 biegówa od 1.9TDI 130km podeszłaby?

np taka http://allegro.pl/skrzynia-6-biegow-gbc-audi-a4-b6-1-9-tdi-quattro-i6405024614.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci podałem rozpiske skrzyń...

Zamiennik DGW to EEP

Jeremi podasz jakie masz oznaczenie skrzyni czy mamy dzwonić do wróża macieja?

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie na bank ma DGW, od 98r jakos szly EEP, innych nie bylo 5bieg w 1.9tdi

przelozenie glowne tylko 35/9

skrzynia szostka podejdzie, ale polosie przod do zmiany pewnie, wal napedowy do zmiany, kaseta do zmiany biegow do zmiany, dyfer do zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry bardzo, myslalem ze napisalem oznaczenie wczesniej. Tak, mam DGW.

Rozumiem, czyli pozostaje mi szukac tylko DGW lub EEP.

Dzięki bardzo panowie!

Znalazłem jedną 5 biegową od 1.9TDI ale od silnika 115km. Zadzownie zapytam jeszcze o oznaczenie dla pewności, oby to była ta... bo Audi juz miesiac pod domem stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy.Mam takie pytanko.Jak sie ma skrzynia EKM Z 2.5TDI do AFN.Jakie sprzegło?Orginal czy z AWX podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejdzie z AWX jesli nei podmieniales rozrusznika - wiec jesli masz rozrusznik od AFNa, a raczej nie podmieniales bo i dwumase musialbys zmienic wtedy ?

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...