Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB problem z odpaleniem na zimnym


Smoke200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu mam problem z odpalenie na zimnym silniku po nocy. Samochód odpala ale odrazu spadaja obroty i gaśnie, wystarczy lekko dodać gazu by nie było problemu ale to nie rozwiązanie. Dodatkowo na Pb mocno się dławi wrażenie jakby ktoś kucyki pod maska trzymał. Ma ktoś może pomysł co może powodować problem z odpaleniem? Dodam, że na LPG nie ma problemów z przyśpieszaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszą podejrzewałbym pompę paliwa skoro na LPG nie ma problemów. Najlepiej zmierzyć ciśnienie odpinając wężyk od listwy wtryskowej i podłączyć tam manometr przepływowo, na biegu jałowym powinna dawać ciśnienie 3,5 bara, przy wyższych obrotach do 4 barów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś w koncu znajdzie rozwiazanie to sie podzielcie, bo jutro wyjmuje wtryski. Teoretycznie po odlaczeniu czwartego i trzeciego mniej telepie niz po odpieciu pierwszego i drugiego.

Juz pompe zmienilem, regulator cisnienia i dalej to samo, co w temacie.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Wtryski psikają prawidłowo, wyczyściliśmy jeszcze listwę. Wpinałem ortginalne kable tak, żeby nie szły do wtryskiwaczy przez LPG. Generalnie jest tragedia. Nie wkręca się jak należy na benzynie. Nie mam pojęcia co jeszcze szukać.

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, na gazie lata idealnie. Równiutko, i ponad 220 leci bez problemu.

Ostatnio już odpalam awaryjnie z gazu, bo nie idzie odpalić na benzynie jak się zagrzeje. Na zimny jeszcze odpali, tylko nie chce się wkręcać. Jak odpuszcze gaz, to się wkręci. W poniedziałek załatwie manometr, to zmierze ciśnienie paliwa na listwie. Jak będzie 3-4 bary, to spuszcze z piątke wachy i powinno wystarczyć, żeby to diabelstwo spalić ;)

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vaga bo zaraz stwierdzą że silnik trzeba wymienić bez tego ani rusz może być czujnik temp.

Edytowane przez sawul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na spocie naprawiliśmy :)

Odpiąłem czteropinowy czujnik temperatury i chodzi jak należy. Czyli coś się porobiło czujnikowi...

A w pierwszy poscie w moim temacie ktoś już to sugerował... ech

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...