Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Win7 a VAG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam zakupiłem kiedyś kabelek na allegro w VAGiem KKL 409, i problem jest taki że za diabła nie rusza na win 7, Próbowałem z VAG 311.2 i też du*a instalowałem tamte sterowniki (co w folderze z 311.2 są), kabel cały czas USB 2.0 serial ... Na płycie z kablem znalazłem jakieś sterowniki, kabel wskoczył w COMy ale niby jeden sterownik nie jest cyfrowany czy coś i może nie działać poprawnie (no mniejsza zainstalował się) idę do auta porty wszystko ustawione. No i chcę łączyć z autem a tu Status Port COM Niedostępny. Wie ktoś o co chodzi, bo mi brak już cierpliwości, kabel jakiś felerny czy co ? Dodam że u kolegi na XP śmiga, u wujka na Win8 również i to bez kombinacji ... Bo mnie już to całkiem przerasta.

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

W windows 7 nie ma portów COM. Masz w opcjach vaga połączenie poprzez port USB?

Opublikowano

Uruchom Vag jako administrator z menu kontekstowego

Opublikowano
  • Autor

W windows 7 nie ma portów COM. Masz w opcjach vaga połączenie poprzez port USB?

Nie wiem, a jak to zmienić ? Wejść w VAGa 311.2 i tam tego szukać, czy gdzie?

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

W windows 7 nie ma portów COM. Masz w opcjach vaga połączenie poprzez port USB?

Nie wiem, a jak to zmienić ? Wejść w VAGa 311.2 i tam tego szukać, czy gdzie?

Tak, wejdź w opcje vaga i w "select port" ustaw na USB.

Edytowane przez hejneken

Opublikowano
  • Autor

Wróce do domu wieczorem to dam znać czy coś pomogło.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/cb890aa2df001b81

http://www.fotosik.pl/zdjecie/f1ffb2ca055b324a

http://www.fotosik.pl/zdjecie/33fc10528b3fc3e8

Brak mi już sił, nic nie działa non stop to samo. Problem już w programie VAG, tak jak na tym "super zdjęciu" jak wybiorę COM i klikam test, cały czas ten błąd.

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

Spróbuj jeszcze zainstalować vcdsa i połączyć poprzez USB jak to nie pomoże to pozostaje Ci zainstalować windowsa xp na wirtualnej maszynie i na nim zainstalować vaga.

Opublikowano

Podłącz kabel i odinstaluj oba porty z poziomu menedżera urządzeń (w miedzyczasie wyjmij kabel zeby go znowu nie instalowalo), wyczyść kompa c-cleanerem, napraw rejestr... Zresetuj komputer i zainstaluj stery te co miales podane w linku... Masz system 32 czy 64 bit ?

Opublikowano
  • Autor

64 bit - brak mi już serio sił na to ... Ale troche mi szkoda kasy na lapka z XP, jutro jak będę miał czas to spróbuje. Ale znając mój komputer i brata lapka też z toporną win7 64 znów windows zapunktuję ...

Edytowane przez A4CCH

Opublikowano

"7-ka" ma jeszcze jakiś ukryty folder ze sterownikami, które nie wiadomo dlaczego są przywracane przy instalacji vcds-a i są to zwykle te "złe". Miałem taki problem po "uwaleniu" kabelka, wgranie wsadu i ponowna instalka i du...a. Wgrałem jako dodatkowy system xp-ka, a później zacząłem dochodzić co i jak z tą 7-ką i znalazłem właśnie ten folder, po wywaleniu instalacja vcds-a poszła już bezproblemowo i do czasu przejścia na win 10 śmigało wszystko OK na 64-bit.

Niestety nie pamiętam nazwy/lokalizacji folderu, musisz poszukać.

Opublikowano

To do 64bit te: http://www.ftdichip.com/Drivers/CDM/CDM%20v2.12.18%20WHQL%20Certified.zip

Wyłącz automatyczne instalowanie sterowników i sprzętu: Mój komputer - > Właściwości -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Sprzęt -> Ustawienia instalacji urządzeń

Podłacz kabel, wejdź w menedżer i odinstaluj wszystko co masz z portami COM i USB Serial - tylko w miarę szybko wyciąg kabel... Żeby się od nowa nie instalował.

Ściągnij sobie program CCleaner wyczysc wszystko a potem wejdz w zakladke rejestr w nim i kliknij napraw rejestr...

Potem reset kompa, zainstaluj sterowniki te co Ci teraz podalem link... Po instalacji dopiero podepnij kabel wejdz w menedzer i pokaz co tam masz...


jeszcze neta możesz odłączyc dla pewności...

Opublikowano
  • Autor

Kolejny raz porażka ... Dziś robiłem to z bratem, który uczy się informatyki i trochę nad tym panuję. Dziękuje Panowie za zainteresowanie oraz pomoc, ostatecznie u mojej dziewczyny znalezliśmy lapka, starego wysłużonego który ledwo system dzwiga :D I poszło od kopa ... Ani jednej niespodzianki, żaden błąd nie wyskoczył ... Jedynie co to strasznie muli laptop, ale i tak kosztowało mnie to DUŻO mniej czasu niż walka z Win7.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.