Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 ADR - problem z odpaleniem.


eXik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój znajomy ma Audi A4 B5 1.8 + LPG kod silnika: ADR i problem jest taki że nie może go wcale odpalić, rozrusznik kręci ale nie zapala. Podłączyłem auto pod VAGa i wypluło takie błędy:

10810 00515 00561 16518 16486 17916 01247

Po skasowaniu, błędy nie wracają.

Czy mógłby mi ktoś pomóc w rozwiązaniu problemu????

Edytowane przez eXik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10810 prawdopodobnie to od braku energii, padł ci akumulator ? - nie ma sie co przejmować

00515 Błąd czujnika halla, czujnik G40, położenia wału, to jest przyczyna złego palenia. - musisz wynmieniuć

00561 ten jest od złej mieszanki paliwa

16518 ten jest od pierwszej sondy lambda, najprawdopodobniej powoduje błąd co powyżej, trzeba wymienić pewnie sonde

01247 ten nie mam pewności ale jest od EVAPu ?,

16486 ten znów od przepływomierza

17916 ten to błąd adaptacji biegu jałowego, do sprawdzenia dolot pod kątem szczelności oraz przepustnica do czyszczenia i adaptacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy dorobił do całości :/, na włączonym zapłonie odłączył akumulator i teraz po przekręceniu kluczyka słuchać tylko taki strzał z rozrusznika i auto wogóle nie kręci... padł rozrusznik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło tak być, lecz stawiam na elektrowłącznik, jeśli słychać takie psryknięcie w chwili próby odpalania to cewka sie usmażyła.


wykręcić, i podłączyć na krótko sam silnik rozrusznika i wtedy bedzie wiadomo, dodam jeszcze że przy wyjętym rozruszniku i próbie włączenia go przez ten elektrowłącznik, może być tak że bedzie chodził normalnie, lecz w samochodzie bedą dziać sie takie cyrki jak teraz..

Cewka to koszt ok 50 zł


Warto zobaczyć również na szczotki, i w razie potrzeby wymienić, dobrze byłoby również przetoczyć komutator bo zakładam że bd w złym stanie, no i ogólnie wyczyścić wszystko ( polecam benzynę ekstrakcyjną ) oczywiście pozostawić do odparowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...