Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przeładowywaniem turbiny


barhip2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie.Mój problem jest odkąd kupiłem Audi a4 b6 avant 1.9 Tdi 130km.Jest w tym aucie zrobiony program na 173 konie 398 nm.robił to poprzedni wlasciciel.Problem jest taki ze wymieniłem juz wszystkie węże i intercooler bo rozrywa je.przeladowywuje mi turbo w którymś momencie na 2.9 bara. bylem u chłopaków ci się tym zajmują robili cos ale powiedzieli ze nawet przy seryjnej mapie tak się dzieje.Ze geometria turbiny.wczoraj odebrałem auto od mechanika geometria zrobione i wogóle wszystko działa jak należy sprawdził wszystko co z turbina związane.Ale dalej jest to samo.On twierdzi E wina programu. Juz nie wiem co robić.

Dodam również że mimo że przeładowywuje nie wywala błędu i nie wchodzi w tryb awaryjny mogę deptac ile wlezie i nie wejdzie w tryb tylko porostu włoscy rozwala któregoś węża od intercoolera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak bo ja się nie znam na tym

Mechanik coś mówił ze można zrobić coś takiego ze coś przedłuży i nie będzie tyle pompowac tylko będzie troszkę słabsze o tym mówisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź ile ma zadane w mapach, wypadało by zrobić loga

skoro się nie zabezpiecza to znaczy że tak ma być albo ktoś nie bez powodu wywalił diagnostykę. Osobiście wątpię by turbo samo od siebie skoczyło na prawie 3b.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób loga dynamicznego turbiny. Co do braku błędu prawdopodobnie podniesiono ogranicznik SVBL poza zakres pomiarowy i nie będzie ci wpadał w notlaufa. Jak dla mnie, to soft do weryfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko co do turbiny. Przeładowuje mi ją wchodzi w tryb awaryjny. Mechanik powiedział że do czyszczenia bo jest już zasyfiona. Moje pytanie ile po takim czyszczeniu będzie śmigać, żeby nie było że za miesiąc znowu to samo [emoji14] wywalic z 400zl to czyszczenie to nie mało

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe przyjmuje taką wiadomość

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko. Obecnie jestem umówiony na sobotę czyszczenie turbiny. Jak bylem u tego mechanika to chciał sprawdzić zawór n75 podmieniając z swoim dobrym. Wyciągnął mój i chciał wstawić swój lecz okazało się że ma od starszych wersji i d*pa. Wsadził mój na miejsce. Od tej pory auto miało przez chwilę kopa, dziś szalałem itd czadowalem spokojnie od 3-4 tys i nie uruchomił się tryb awaryjny. Dopiero po zgaszeniu auta, i później kolejnym odpaleniu przy wracaniu gdy cisnolem odcięło moc.

Czy dalej stawiać na turbo czy myśleć nad n75

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...