Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Quattro szmery coś jak przeguby w wersji "light" :)


Wylye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę podzielić się informacją dotyczącą "nierozwiązywalnego" problemu

Otóż, moje a4 b6 quattro, które użytkuję ok 100tkm, (łącznie ma 250) od momentu zakupu miało coś takiego, że przy ostrzejszym ruszaniu (przede wszystkim ) na skręconych kołach miało taki cichy "terkot" trochę podobny do uszkodzonych przegubów z tym że w wersji light...

Poprzedni właściciel powiedział że... zmienił nawet przeguby, ale w serwisie mu powiedzieli, że były dobre i że TTM (ten typ tak ma ;)

Ja po za kupie - nie uwierzyłem i wymieniłem przeguby... :) Jednak ten szmer pozostał.

Na forach brytyjskich doczytałem, że tak może być jak jest uszkodzona choćby jedna z trzech poduszek pod dyfrem.

Sprawdziłem - były OK...

Dopiero miesiąc temu, przy wymianie wahacza zawieszenia sprawdziłem poziom oleju w... skrzyni.

Okazało się, że do górnej krawędzi brakuje ok 2cm oleju.

Audizine podaje, że powinno brakować 4mm

Bez przekonania uzupełniłem do górnej krawędzi...

I... wyobraźcie sobie odkryłem, że szmery zniknęły.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając, że to chyba nie ten dział :wink: to dobra wiadomość,bo się przymierzałem do zmiany oleju w skrzyni i z tyłu, tak czy siak nie zaszkodzi, ale może najpierw faktycznie sprawdzę czy nie jest za mało po prostu, jak tylko rozkminię w jaki sposób :decayed:

Edytowane przez Pablo_s-c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu muszę dokonać sprostowania. "Efekty ucichły ale nie znikły" O ile kiedy jadę sam, bez obciążenia, to ruszając na łuku nic nie słyszę, to kiedy mam komplet pasaż (a wczoraj od niepamiętnych czasów tak się zdarzyło) - usłyszałem znów "hr hr hr" takie miękkie. I zastanawiam się czy nie zrobić tego <KLIK> - tzn zrobię, i napiszę

Chodzi o montaż w miejscu pod a raczej nad tulejkę nr4 na rysunku

b6-b7-audi-a4-s4-rs4-quattro-rear-differ

Rozwiązanie

(Dodane po wymianie opon)

LINK

Bez przekonania - wymieniłem parę dni temu olej w skrzyni i w dyfrze - po tym jak kolega z A6 klub powiedział że u niego po tym nastała cisza

- potwierdzam, wymiana oleju niweluje hałas z torsena w zasadzie całkowicie.

Mój olej był oryginalny nie wymienny. Tak wynikało z książki serwisowej. Wlałem więc zmienniki MANNOLA bo tanie  ( amiast oryg. Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 <skrzynia-3 litry i Castrol Syntrax Longlife 75W-90 <most 1,5) 

Okazało się to strzałem w 10-kę nie słychać torsena absolutnie... 

Edytowane przez Wylye
Rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...