Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc oraz opinie w doborze dostawczaka


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Chciałbym się was doradzić ponieważ chce kupić samochód dostawczy potrzebuje takiego z paka 3.20 m +/-, i tu nasuwa się pytanie jaki model kupić rozważam :
- Fiat Ducato
- Renault Master
- Ford Transit
- Citroen Jumper
- Peugoet Boxer

Chciałbym poznać od was opinie najlepiej osób którzy użytkują któreś z tych samochodów jakich silnik wybrać jak z eksploatacja itd.

Pozdrawiam i z góry za pomoc dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Transit 2008 r eksploatowany od nowości. Silnik 2.4 TDCI 140hp. Przelot 200tkm mechanicznie nic poważnego sie nie dzieje, chociaż przy tym przebiegu wychodzą tematy typu rolka a to napinacz, podpora wału ale to już kwestia jak jest eksploatowany unie wozi dosyć ciężkie rzeczy:) wtryski były tylko wyjęte oczyszczone i zrobione uszczelnienia. Niestety korozja to bardzo duży minus tego auta praktycznie od samego początku (4 miesiące po zakupie już go brało na łączeniach ramy ci nie wchodzi w skład gwarancji [emoji23]) skończyło sie na wizycie u fachowców od zabezpieczeń podwozia( i tak ruda wyłazi) gdyby nie to pewnie już by go nie było :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam T4 silnik igła wszystko tylko tak go bierze że szok i przez to właśnie skłaniam się do kupna czegoś innego. Także dzięki za info wiem już że muszę patrzeć na blacharkę ewentualnie przy transicie Czekam na jeszcze jakieś opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga ostatnio robiłem zaprawki i lakiernik powiedział że pod tą gumową podłogą w kabinie wpiepsza go tak że szkoda gadać i nie ma sensu tego robić...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt mój znajomy ma stare Iveco i jest mega zadowolony teraz kupił nowe ma rok i nic nie słyszę żeby coś się działo.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam opla Vivaro z 2.0TDCI autko ma już najechane 100tyś i sprawuje się jak do tej pory spoko. Czeka mnie teraz naprawa cieknącej pompy sprzęgłowej i przy okazji sprzęgła poza tym żadnych poważnych problemów nie było

Edytowane przez andynl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga ostatnio robiłem zaprawki i lakiernik powiedział że pod tą gumową podłogą w kabinie wpiepsza go tak że szkoda gadać i nie ma sensu tego robić...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Czyli odradzasz absolutnie transita ?

Iveco daily polecam

Nie stać mnie niestety a słyszałem że te starsze modele są strasznie wylatane :(

Ja mam opla Vivaro z 2.0TDCI autko ma już najechane 100tyś i sprawuje się jak do tej pory spoko. Czeka mnie teraz naprawa cieknącej pompy sprzęgłowej i przy okazji sprzęgła poza tym żadnych poważnych problemów nie było

Potrzebuje właśnie czegoś większego z paka 3 m :/

Edytowane przez daniel01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicznie polecam nie ma problemów z większymi niż w dowodzie ładunkami auto sobie bardzo dobrze radzi mój ma bardzo krótka skrzynie wiec idzie z każdego biegu. Ale blacharka to spory minus.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie byłem oglądać transita jeżeli chodzi o mechanika bajka, tylko blacha według chłopaków była strasznie picowana i po 2 miesiącach może mi wszystko wyjść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety progi rama podłoga w kabinie po guma to miejsca newralgiczne w przypadku wersji ze skrzynia.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale wady są te same kolega ma firmie rok starszy z tym samym silnikiem(tylko skrzynia ma dłuższe przełożenia) furgon coś ok 4m paka. Niestety problemy z korozją są takie same :/

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie mamy w leasing Ducato z 2015, silnik 2,3 Diesel 130KM wersja L2H1, od stycznia jeździ i nic mu nie dolega, głównie po mieście. Średnio pali 8-9 lecz jak się nim goni to nawet 12 ON

Jeździłem kiedyś przez 2 lata T5 1.9TDI , było bardziej komfortowo, ciszej. Przez 220 tys był spokój z usterkami.

Potem był Crafter 2.5TDI, te auto było dla mnie najbardziej wygodne i mocy nie brakowało, lecz powyżej 120 km/h palił jak smok. Wiadomo, że to auto nie do gonienia po autobahnie :)

Serce mówi Transporter T6 lub Crafter a rozum Fiat Ducato :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko autka nie na mój budżet chce właśnie taka przejściówkę bo za rok lub 2 lata chce kupywać nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam boxera 2007r i nie moge zlego nic powiedzieć, sprawuje sie fajnie, a jeżdżę juz 2rok

tąpniete z LG g3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...