Skocz do zawartości
IGNOROWANY

gotuje sie płyn chłodniczy


endriu a4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio mam problem bo po przejechaniu ok 10 km temperatura wskoczy na maxa i niby nie widac zadnych objawów wycieków czy plynu w silniku itd tylko zauwarzyłem ze gorny wąz jest goracy a dolny zimny i czy to moze byc termostat mam go zamiar wykrecic i wymienic sam wkład bo za nowy trzyba dac ok 200zl moze ktos na forum miałby sam wklad ori. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz jaki motor czy coś. Raczej wątpie że wymienisz sam termostat, jeśli masz 1.8T to występuje tam termostat z grzałką, służy to temu że nasz silnik ma tzw mapę cieplną silnika, i w zależności od warunków silnik posiada rózne temp cieczy. Więc jeśli padła ci własnie ta grzałka to wymiana samego wkładu o ile sie da nic nie da.

Sam kupiłem w zeszłym roku Behr i śmiga dobrze, dałem 180 chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2.0 130km alt


a jeszcze jedno jak wykrece termostat to sprawdzi go jakos czy jest dobry czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak sam wklad wymieniłbym to pomoze cos czy caly z obudową trzeba wyminic bo sam wklad zdecydowanie tanszy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten metalowy element co się otwiera i zamyka pod wpływem temperatury, ten wklad wlasnie.

Edytowane przez --Rafcio--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trudniej o ten sam wkład i nie moge go jakos znalesc gdzie najlepeij szukac moze jakas podpowiedz?


znalazlem jakis zamiennik ale nie ma pewnosci ze sie do mojego nada to pewnie musze go odkrecic i wtedy bedzie wiadomo jaka firma jego jest


a taki z 1.8 ten termostat podejdzie to taki sam jest jak w 2.0 130km ALT? bo znalazłem taki tylko inny nr kodu ma bo na zdjeciu wydaje sie taki sam ktos cos wie?

i oto linki http://allegro.pl/termostat-behr-oryg-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-8t-2-0-i5885883066.html

http://allegro.pl/termostat-oe-vw-passat-alt-2-0-audi-a4-tm3100-behr-i5718026007.html?reco_id=8460f225-6968-11e6-8e10-56847afe9799&ars_rule_id=201

http://allegro.pl/behr-termostat-oryg-audi-a4-b6-b7-a6-c5-1-8t-2-0-i4837051323.html


halo halo powiecie cos mi na ten temat bo jutro bymn cos chciał zamowic


witam

zmieniłem termostat na nowy wszystko fajnie ale dalej płyn gotuje górny wąż bardzo gorący a dolny goący wczesnie bylo górny goący a dolny zimny co moze byc na co zwracac uwage teraz co to moze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, a nie wlewałeś żadnych uszczelniaczy do chłodnic przypadkiem?. Zdemontuj chłodnice i wlej do niej wrzącą wodę z octem bądz kwasem cytynowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci drugą opcję, że padła pompa wody albo zalozyles odwrotnie termostat jak jest w twoim silniku wogole taka mozliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostatu inaczej nie włorze nie ma takiej opcji no tez tak mysle ze moze pompa wody ale cos tak dzisiaj patrzyłem jak mi sie płyn zagotował ze ten wąz dolny tak jakby byl zimny bo tam na dole jest gruby waz i cienki to cienki jakby troszke moze letni taki a ten gruby zimny ale one wychodzą z jednego punktu od chlodnici i nie mam pojecia co to robic moze ten termostat jest niedobry niby nowy ale kto wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz termostat, wlej za klika złotych płukanke do udrażniania chłodnic, dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym. Może układ jest zasyfiony i dlatego się grzeje, z biegiem lat w chłodnicy potrafi się sporo syfu wytrącić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zmieniłem termostat na nowy wszystko fajnie ale dalej płyn gotuje górny wąż bardzo gorący a dolny goący wczesnie bylo górny goący a dolny zimny co moze byc na co zwracac uwage teraz co to moze być?

Nie rozumiem po co ten termostat wymieniałeś skoro węże miałeś w dobrej kondycji.

Ja mam silnik bez turbo ale górny wąż mam gorący a dolny zimny i tak ma być z tego co chłopaki się wypowiadali w moim temacie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k232 termostat zmieniłem na nowy bo w srodku dwa plasticzki były wyłamane. a moze poprostu zle odpowietrzylem powiedzcie mi dokładnie jak sie odpowietrza co gdzie kiedy i jak i zobacze czy tak samo robiłem a jak nie to to wtedy przeczyszcze chłodnice przy nagrzewnicy popatrze bo dzis patrzyłem i nia ma centralnego tylko zimne powietrze leci

gdzie znajduje sie pompa wody w w moim Alt bo termostat wymienony układ odpowietrzony a sytuacja jaka była taka jest i teraz moze takie małe plasticzki co nie w termostacie wyłamałem poleciały w pompe musze ją obejrzec a nie wiem gdzie jest gdzies kolo łancuszka rozrzadu tylko nie wiem gdzie dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pompę obejrzeć to musisz zdjąć rozrząd . Nwm czy sam to ogarniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...