Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z radiem concert ll


inco

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wlasnie zmienilem radio na concert ll i wszystko bylo by w porzadku gdyby nie to ze jak wlaczam radio to nie zawsze gra mi na wszystkie glosniki (czasami tyko na tylnie) jak wylacze i jeszcze raz wlacze to wszystko wraca do normy i tak co jakis czas

mial ktorys z was z czyms takim do czynienia? to wina radia czy problem jest gdzie indziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij jeden kabelek z wtyczki zasilającej - PIN nr 1 i wszystko będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij jeden kabelek z wtyczki zasilającej - PIN nr 1 i wszystko będzie OK.

YATES jestes pewny? czego wogole tak sie dzieje? co innego gdyby tak bylo caly czas, a to raz dziala a raz nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, bo niedawno kupiłem takie radio i miałem tak samo jak Ty. Często jak włączałem to szedł tylko tył i czasami musiałem kilkanaście razy go odpalać aby szły wszystkie głośniki.

Tu masz schemat wtyczek http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm

Odepnij kabelek z pinu nr 1 ten od BOSE. Jakby to nie pomogło to wywal jeszcze kabelek z pinu nr 3 czyli K-bus wtedy na 100% będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera w elektryce jestem ciemny jak noc :wallbash: generalnie nic nie rozumiem o czym tam rozmawialiscie:wink4: a mi tez chyba slabiej sciaga fale :confused4: pozatym musze sobie zrobic podswietlenie

a mam jeszcze jedno pytanie, jak podlaczalem to nowe radia to zostal mi jeden kabel co wtyczka ze starego nie pasowala, mi to wygladalo na mase ale moge sie mylic (kolo anteny) mimo to radio dziala, nic nie powinno sie stac ze jest nie podlaczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera w elektryce jestem ciemny jak noc :wallbash: generalnie nic nie rozumiem o czym tam rozmawialiscie:wink4: a mi tez chyba slabiej sciaga fale :confused4: pozatym musze sobie zrobic podswietlenie

a mam jeszcze jedno pytanie, jak podlaczalem to nowe radia to zostal mi jeden kabel co wtyczka ze starego nie pasowala, mi to wygladalo na mase ale moge sie mylic (kolo anteny) mimo to radio dziala, nic nie powinno sie stac ze jest nie podlaczony?

Mi też po wymianie z Chorusa na Concerta CD słabiej łapie fale radiowe i nie wiem co z tym zrobić. Myślałem,że w Concercie nie ma prądu na wzmacniacz antenowy i trzeba separator ale zmierzyłem to gniazdo antenowe i jest na nim wyrażne 12V. Jak sprawdzić czy wzmacniacz antenowy nie jest uszkodzony ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niemam pojecia...

a nie wiesz co to za przewod o ktorym mowilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki przewód - pojedynczy czy wchodzący do jakiejś kostki ???? Wcześniej był podłączony do radia w którym miejscu ?? Jakie miałeś wcześniej radio ???

U mnie wszystkie wtyczki z Chorusa pasowały do Concerta CD. Pamiętam, że miałem taki pojedynczy kabelek który szedł do czerwonej kostki którą się wpinało nie poziomo tylko pionowo .

Z tego http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm schematu można wywnioskować ,że to był kabelek we wtyczce D - TEL MUTE czyli wyciszanie radia jak dzwoni telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on byl osobno, nie z tymi wszystkimi wtyczkami, blizej anteny, a wczesniej mialem concerta l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy każde radio Concert2 miało chowane gałki regulacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi87 nie kazde mialo chowane, ja np mam bez chowanych galek

mariolubin z glosnikami nie wiem ale jesli chodzi o podswietlenie klawiszy to musisz dolutowac jeden kabelek:

http://www.audiworld.com/tech/elec86.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolutuj ten kabelek tak samo jak jest pokazane w tym linku co Inco dał Ja jak dostane to radio to też mnie bedzie to czekało :naughty:

zaraz zaraz ale mariolubin ty masz B6 czy B5??? według profulu masz B6 wiec podświetlenie tam działa bez tych przeróbek jeżli u ciebie tak nie jest, to ten kabelek ci nic nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o chowane gałki to miały je tylko modele montowane w A6, bo tam radio jest chowane pod klapką i żeby ją zamknąć trzeba było schować gałki.

A odnośnie tego problemu z wyłączaniem się głośników to Yates ma rację i musisz wypiąć przewody z kostki zasilania - nie pamiętam w tej chwili który odpowiada za ten objaw, ale właściwie możesz wypiąć wszystkie poza 3,7,8 bo reszta i tak nie jest ci potrzebna. W sklepach z elektroniką możesz dostać kostki iso zasilania (męską i żeńską - koszt 15zł.) i możesz zrobić sobie przejściówkę jeśli nie chcesz nic ciąć lub wypinać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ja wlasnie nie wiem gdzie ten kabelek z drugiej strony przylutowac :confused4: myslalem zeby po prostu do plusa ale wtedy bedzie sie caly czas swiecic

myslalem tez podciagnac do oswietlenia kratki nawiewu, wtedy podswietlenie radia wlaczalo by sie wtedy kiedy podswietlenie calego kokpitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik lub żarówkę 12v z dwoma przylutowanymi kabelkami i jeden do masy a drugim spawdź gdzie w kostce zasilającej pojawia się +12v po włączeniu świateł mijania i tam przylutój ten kabel od podświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...