Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6][AWX] Problem z tarczami


tsluszniak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z hamulcami w mojej A4. Po zakupie samochodu (październik 2015) zauważyłem, że trochę skrzywione są obydwie tarcze z przodu i z początku przy mocnym hamowaniu był problem bo biły. Później się pogorszyło i nawet przy lekkim hamowaniu np. z prędkości 50km/h było bicie. Zmieniłem tarcze (i klocki) na komplet ZIMMERMANNa, bo nie było już za bardzo z czego stoczyć, przy okazji zmieniłem także łożysko w prawym kole. Sprawdzone zostały wtedy też piasty czy nie ma bicia i obydwie były w normie.

Teraz po przejechaniu ok 3 tys. km, sytuacja ta sama. Bicie przy hamowaniu nieważne z jakiej prędkości. Okazało się wtedy, że padło też lewe łożysko, więc zmieniłem, tarcze stoczone. Sprawdzone znowu piasty i także bicie w normie. Po przejechaniu kolejnych 5 tys. km znowu to samo, tarcza od strony kierowcy krzywa i nieważne z jakiej prędkości hamuję, jest bicie. Przebieg na tych tarczach od momentu ich założenia w większości zrobiony na autostradach (jakieś 200 km zrobione w mieście, reszta autostrady). Dodatkowo w trakcie jazdy słychać jakieś dziwne odgłosy dochodzące z tego koła (lewy przód).

Gdzie szukać przyczyny tego? zacisk? zwrotnica? czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie można sprawdzić w takim zacisku, żeby stwierdzić czy to na pewno to? prowadnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, i nie dawno zdjołem koło, przykrecilem śrubami tarcze, zapaliłem auto. i włączyłem 4 bieg i zaglądalem na tarcze i nie widziałem bicia, następnie wsiadłem do auta i wciskalem hamulec normalnie jakbym jechał po drodze i odziwo bicia tez niema. Wiec podejrzewam ze mogę mieć przykonczony amortyzator lub ta poduszka gumową z łożyskiem w.górnej części amortyzatora, jest taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie sprawdzałem, jutro sprawdzę i dam znać

Wiec tak, na podniesionych kolach jest wyczuwalny delikatny luz góra dół, i nie za każdym. Razem stukniecie

Wiec górna poducha z łożyskiem ma luz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wystarczy aby wygenerować bicie na tarczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za głupie pytania, ale po prostu się nie znam ..

co mogło spowodować skrzywienie piasty?

po wymianie piasty, pewnie też łożyska i stoczeniu tarczy szukać jeszcze przyczyny krzywienia jej w samym zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...