Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak rozróżnić Multitronic od Tiptronic.


fełtek

Rekomendowane odpowiedzi

Witka.

Już normalnie zglupialem.

Znalazlem auto z Bexem i automatem.

Da się to jakoś wizualnie że zdjęć rozróżnić czy to multi/tip.

Jedni Pisza ze w osce to multi,gdzies tez wyczytalem ze w mocniejszych silnikach tylko tipy były.

Oswieci mnie ktoś,bo rwe juz,wlosy z,łba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tip tronic czyli automatyczna chydrauliczna klasyczna ze sprzeglem chydro kinetycznym szescio stopniowa jest w wersjach mocniejszych i w quattro bo sa mocniejsze i bardziej wytrzymale od s-tronic czyli dsg i od multitronica czyli cvt bezstopniowa ale ma wirtualne biegi i jest ich siedem to wlasnie jest najgoszy automat i najdroższy w naprawie który byl wkladany max do 200 konnych jednostek i tylko z napedem na przód a wizualnie to nie mam pojecia czym sie różni i mam nadzieje ze to cos pomoże w wyborze samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam A4 B6 2004r właśnie z MULTITRONICIEM,wirtualnych biegów mam 6,co do tych biegów w multi to zależy od tego ile jest założonych tarcz sprzęgłowych(tzw. lameli) i jakie oprogramowanie jest zainstalowane. Na pierwszy rzut oka,filtr w Multitronicu jest w środku w skrzyni i go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny. Ale tak jak przedmówca napisał ,jak ośka raczej MULTITRONIC. pozdro Niech mnie ktoś poprawi o ile się mylę ;)

Edytowane przez Furiino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

Miał pewnie na myśli to, że w Tipie zwalasz miskę i wymieniasz filtr, a w Multi trzeba rozebrać pół skrzyni by się do filtra dostać i z reguły przy samej wymianie oleju mało kto wymienia też filtr.

Jak przełączysz na ręczną zmianę tip ma 5 biegów a multi 6 ;)

W B6 być może, w B7 obie skrzynie mają 6 'biegów'.

a wiec tip tronic czyli automatyczna chydrauliczna klasyczna ze sprzeglem chydro kinetycznym szescio stopniowa jest w wersjach mocniejszych i w quattro bo sa mocniejsze i bardziej wytrzymale od s-tronic czyli dsg i od multitronica czyli cvt bezstopniowa ale ma wirtualne biegi i jest ich siedem to wlasnie jest najgoszy automat i najdroższy w naprawie który byl wkladany max do 200 konnych jednostek i tylko z napedem na przód a wizualnie to nie mam pojecia czym sie różni i mam nadzieje ze to cos pomoże w wyborze samochodu

Mało pomogłeś tym słowotokiem bez interpunkcji. CVT może i jest droga w naprawie ale najgorszą bym jej nie nazwał. Przejedź się Multi i porównaj kulturę pracy do Tipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

go nie widać,a w Tip Tronicu jest pod spodem skrzyni i wyglądem przypomina miskę olejową,jest czarny

Co to za bajki ?? Jakim pod spodemm ??

Filtr oleju w Tiptroniku jest w skrzyni i trzeba zrzucać miskę żeby się do niego dostać nie pisz bajek jak nie wiesz.

Co do koloru to też się mylisz bo najczęściej jest koloru blach z jakiej jest zrobiony czyli metaliczny

BAJKI TO MOŻE TY OPOWIADASZ,MOŻE CZYTAJ LEPIEJ ZE ZROZUMIENIEM,NAPISAŁEM ,ŻE PRZYPOMINA WYGLĄDEM MISKĘ OLEJOWĄ,PRZYCZEPIŁ SIĘ DO KOLORU WIELKI ZNAWCA :/ WIADOMO,ŻE SAM FILTR NIE BĘDZIE NA ZEWNĄTRZ :/ POD SPODEM ZNACZY JAK SIĘ SCHYLISZ POD AUTO TO NA PIERWSZY RZUT OKA WIDAĆ, JEŻELI TO TIP-TRONIC JAK TO ŁADNIE NAZWAŁEŚ WIDAĆ MISKĘ OLEJOWĄ,W MULTI TEGO NIE MA,KOLEGA PISAŁ JAK NAJŁATWIEJ ROZPOZNAĆ WIĘC PISZĘ!!!! MĄDRALA :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...