Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd VAG 17748 - rozrząd


Karpiuszz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Kupiłem samochód 1.8T 150 KM z takim błędem VAG:

17748 - Camshaft Position Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28): Incor. Correlation
            P1340 - 35-00 - -

Sprzedawca poinformował mnie, ze niedawno zmieniał rozrząd i prawdopodobnie mechanik źle go ustawił, bądź czujnik jest do wymiany. Po usunięciu błędu on od razu się pojawia, ale ikonka check engine załącza się po przejechaniu ~10 km. Po włączeniu się ikonki wyczuwam spadek mocy - auto przechodzi w tryb awaryjny?

Żadnych problemów z odpalaniem i przyśpieszaniem nie mam, jednak po usunięciu błędu jest żwawszy.

Wymieniłem czujnik G40 ale na jakiś za 40 zł :grin: - błąd występuje nadal.

Tutaj logi z bloków 90, 91 i 93. Dlaczego nie odczytuje 4 pozycji z bloku 93?

323893f711f1b421m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum pisalem Ci ze rozrzad jest zle ustawiony, w bloku 093 masz synchro rozrzadu i widac ze jest rozjechany, nie ma tam 4 pozycji, ustaw rozrzad dobrze i blad zniknie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum pisalem Ci ze rozrzad jest zle ustawiony, w bloku 093 masz synchro rozrzadu i widac ze jest rozjechany, nie ma tam 4 pozycji, ustaw rozrzad dobrze i blad zniknie.

Czy do ustawienia rozrządu trzeba demontować np. pasek albo coś innego? Ile ta operacja zajmuje i jaki może być przybliżony koszt u mechanika? Co jest potrzebne jeżeli sam chciałbym to zrobić? (sam nie, ale kuzyn z zainteresowania mechanik :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba się zabrać tak jak do wymiany rozrządu tylko że bez wymiany części, pasek trzeba zdjać bo jak go ustawisz inaczej, przed zdjęciem trzeba skontrolować ustawienie i sprawdzić czy faktycznie źle jest ustawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No trzeba się zabrać tak jak do wymiany rozrządu tylko że bez wymiany części, pasek trzeba zdjać bo jak go ustawisz inaczej, przed zdjęciem trzeba skontrolować ustawienie i sprawdzić czy faktycznie źle jest ustawiony.

Tego samego paska nie można z powrotem założyć? Lepiej kupić nowy?

Edytowane przez Karpiuszz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...