Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje przy odpaleniu (1.9 tdi awx)


Apo3326

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie po odpaleniu wibruje samochodem przez ok 20 sekund. Później się stabilizuje, wibracje czuć także stojąc np na światłach (dużo lżej niż przy odpaleniu).auto kupione miesiąc temu, prywatnie ściągnięte od niemca, przebieg 230 oryginalny, sprawdzony. Moc ok, choć musiałem wymienić czujnik podciśnienia turbo. Sprawdzony na komputerze 1,3 pd w granicach 0,3 Ale 2 ma -2,6 a 4 1,5. Zastosowałem liqui moly spulung doraźnie i pół puszki do baku. Wartości się minimalnie polepszyly, wibracje na luzie mniejsze(wcześniej latał drążek zmiany biegów). Świeżo po kupnie bardzo kopcilo, teraz nic nie widać, egr zawalony na ok 3 cm, już wyczyszczony. Wtryski siadly czy tylko zawalone? Samochód po emerytce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz synchro w 4 bloku ? I warto by bylo wymienić uszczelnienia PD.

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kątów nie sprawdzałem, niestety sam vaga nie mam tylko u mechaniora który oczywiście twierdzi że 2 i 4 pd do wymiany ;)

Czy zimny czy ciepły po odpaleniu trzęsie tak samo. A i może nie 30 sekund Ale z 5-10 trzęsie

Faktycznie zwalony kat daje podobne objawy.... Bez vaga tego nie rusZać? Tzn milimetr w jedną, w drugą i sprawdZać czy dalej wibruje? Rozrząd wymieniany 40 tys temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień uszczelnienia pd na początek. Myśle ze pomoże, i pasuje pd miejscami zamienić 2 i 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem nad uszczelnieniami, teraz pytanie czy we wszystkich czy tylko w 2 i 4 ? W jakim celu zamienić je miejscami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie się wymienia :) koszt jednego kompletu uszczelnień to max 50 zł .A zamienia się miejscami zazwyczaj najlepszy z najgorszym . W ten sposób będziesz wiedział czy pompowtrysk jest na pewno winny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...