Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko odpala po nocy. AFN!


Szyszyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z odpalaniem po nocy przy temp. 10-20 stopni muszę trochę kręcić zanim załapie. Pózniej już pali od strzała. Świece i filtr wymienione, czy przyczyną może być przekaznik świec żarowych? Gdzie on jest?ozdrawiam i jaki ma numer? A gdy temp.na zewnątrz jest powyżej 25 stopni to pali normalnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w VAG'u kąt wtrysku oraz dawkę paliwa :) Ostatnio miałem taki przypadek jak mi nastawnik się rozszczelnił (ropa tryskała na prawo i lewo), po wymianie uszczelek i nastawienia dawki młotkiem pomogło :)

Kąt wtrysku:
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/6270-wszystkie-r4-tdi-oprocz-pd-ustawienie-kata-wtrysku/

Ustawienie nastawnika:



Przed przystąpieniem do działań poczytaj, przemierz, następnie reguluj :)
Co do nastawnika (jeżeli będzie trzeba go wyregulować) przy okazji wymień sobie uszczelki pod nastawnikiem i pokrywy (komplet uszczelek jakieś 20zł, ten nie typowy klucz trójkątny - nasadka - 20zł - przy regulacji stare popuszczają. Dodatkowo miałem papier ścierny wodny 2500 na sucho wyczyściłem miejsca gdzie jest ta uszczelka. Edytowane przez Gilbert1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem sprawdzić kąt wtrysku ale na moim vcdsie nie dało się bo nie mam pełnej wersji .A vag nie śmiga mi na tym systemie, podobno pomaga auto scan auta i powinno działać ale to już jutro zobaczę? A jaki powinien być ten kąt od 49-53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprawdziłem wkońcu kąt wtrysku paliwa i na vcdesie wygląda tak, że pokazuje od 53-58. Nie wiem jak ma być poprawnie ma pokazywać od 49 do 53?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz nieco przyspieszony, może zostać.

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przyczynę po odpięciu czujnika temperatury wody świece dłużej grzeją i odpala od strzała. Czujnik zamówiony, zobaczymy jak na nowym będzie się zachowywał. Dzięki za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...