Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B6 Black Avant 1.8T BFB 234km quattro


Grzyb01

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem chwilę czasu i przyszedł czas na zmianę tylnych hamownikow na 288mm.

Stare były już trochę dojechane

20180824_163742-1612x1209.jpg

Hamowniki jeszcze nie dotarte ale już czuć różnice ?

20180825_155132-1612x1209.jpg

Teraz czas na przednie hamowniki ?

Edytowane przez Grzyb01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche pechowy start, ale widzę, że doprowadzasz wszystko do ładu. Jakaś fleja wcześniej serwisowala to auto a poprzedni właściciel zgadzał sie na tanie buble zamiast dobrych części. Dajesz radę ? Czekamy na przednie hamulce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmie twierdzić że było z tym autem tak jak piszesz. Miał je jakiś fleja. 

Co do przednich hamownikow zastanawiam się czy jest w ogóle sens zmieniać z 312 na 320. 8mm różnicy na średnicy tarczy. Nie wiem jak jest z wielkością tłoka w zacisku 320mm.

Edytowane przez Grzyb01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzyb01 napisał:

Śmie twierdzić że było z tym autem tak jak piszesz. Miał je jakiś fleja. 

Co do przednich hamownikow zastanawiam się czy jest w ogóle sens zmieniać z 312 na 320. 8mm różnicy na średnicy tarczy. Nie wiem jak jest z wielkością tłoka w zacisku 320mm.

Jest ogromna różnica w wielkosci klocka i grubości tarczy, co za tym idzie większa siła hamowania i lepsze odprowadzanie ciepła. Bardzo dużą różnicę odczujesz również po zmianie przewodów hamulcowych na przewody w oplocie stalowym. Hamulec jest dużo bardziej przewidywalny a pedał hamulca nie jest gumowy. W poprzednim moim aucie zmienilem hamulce z 280 na 288 tylko 8 mm a klocek prawie dwa razy wiekszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje mi zakup większych hamownikow ? W sumie to są już prawie kupione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Grzyb01 napisał:

No to zostaje mi zakup większych hamownikow ? W sumie to są już prawie kupione. 

Dobra decyzja. Ja też mam 312 i 255 ale poprzedni właściciel niedawno zmieniał komplet, więc szkoda mi na razie je zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2018 o 09:04, Diablo napisał:

Dobra decyzja. Ja też mam 312 i 255 ale poprzedni właściciel niedawno zmieniał komplet, więc szkoda mi na razie je zmieniać.

Ja mam niestety założone przez Niemca nowe tarcze i klocki Ate na przedniej osi i raczej cały zestaw będzie na sprzedaż. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamowniki już w domu ? Zostaje dodać trochę koloru. Liznac tarcze na tokarce i nowe Klocki.

20180913_144444-1008x756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzyb01 napisał:

Hamowniki już w domu ? Zostaje dodać trochę koloru. Liznac tarcze na tokarce i nowe Klocki.

 

Czekam na relację po testowaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 21:54, Diablo napisał:

Czekam na relację po testowaniu ??

Hamowniki założone w takim stanie jakim je kupiłem. Klocki były już kiepskie i postanowiłem je dojechać. 

20180914_163418-756x1008.jpg

Mogę powiedzieć że teraz to auto zaczęło hamować. Jest ogromna różnica ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Grzyb01 napisał:

Hamowniki założone w takim stanie jakim je kupiłem. Klocki były już kiepskie i postanowiłem je dojechać. 

20180914_163418-756x1008.jpg

Mogę powiedzieć że teraz to auto zaczęło hamować. Jest ogromna różnica ??

I to już jest hamulec ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie jeszcze zmiana kieriwniczki i chyba przyszedł czas żeby odwiedzić hamownie i trzeba pomyśleć o programie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Grzyb01 napisał:

Kusi mnie jeszcze zmiana kieriwniczki i chyba przyszedł czas żeby odwiedzić hamownie i trzeba pomyśleć o programie. 

No ciekawy jestem ile wypluje na tych gratach co wsadziłeś. Wtryski masz na ok. 240ps ale turbinka może nie nadążyć, bo z tego co zrozumiałem to turbo reanimowałeś na ala BEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2018 o 11:37, Diablo napisał:

No ciekawy jestem ile wypluje na tych gratach co wsadziłeś. Wtryski masz na ok. 240ps ale turbinka może nie nadążyć, bo z tego co zrozumiałem to turbo reanimowałeś na ala BEX.

Programik się robi ale niestety po 3 dniach testów sprzeglo zaczyna mówić pa pa. Kiedyś pisaliście mi że mam założyć sprzeglo od awx. Te sprzeglo podchodzi plug&play do bfb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzyb01 napisał:

Programik się robi ale niestety po 3 dniach testów sprzeglo zaczyna mówić pa pa. Kiedyś pisaliście mi że mam założyć sprzeglo od awx. Te sprzeglo podchodzi plug&play do bfb?

Tak pasuje p&p ma tą samą średnicę 228mm ale mocniejszy docisk, nie ma sprężynek na tarczy, więc teraz dwumas troche bardziej oberwie? Więc jeśli już jest słaby, pewnie niedługo też powie pa pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Diablo napisał:

Tak pasuje p&p ma tą samą średnicę 228mm ale mocniejszy docisk, nie ma sprężynek na tarczy, więc teraz dwumas troche bardziej oberwie? Więc jeśli już jest słaby, pewnie niedługo też powie pa pa.

No to w poniedziałek zamawiam sprzeglo bo nie skończę programu a jest już całkiem nie źle. Jak zdechnie dwu mas to założę koło jednomasowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grzyb01 napisał:

No to w poniedziałek zamawiam sprzeglo bo nie skończę programu a jest już całkiem nie źle. Jak zdechnie dwu mas to założę koło jednomasowe ??

Będzie dobrze. Przy ośce nie ma tak dużego obciążenia ?

Zrób jakąś fotke jak prezentują się te zielone hamulce ?

Edytowane przez Diablo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzuci sie 5 bieg przy 50km h i but w podlodze i jak przy gaszeniu silnika nie telepie autem to dwumasiak chyba ok - tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Diablo napisał:

Będzie dobrze. Przy ośce nie ma tak dużego obciążenia ?

Zrób jakąś fotke jak prezentują się te zielone hamulce ?

Tak przy osce obciążenie jest mniejsze. Fotki zrobię innym razem bo autko stoi brudne w garażu a pogoda jest mało ciekawa żeby je umyć.

2 godziny temu, WYSKUN napisał:

Jak wrzuci sie 5 bieg przy 50km h i but w podlodze i jak przy gaszeniu silnika nie telepie autem to dwumasiak chyba ok - tak mi sie wydaje

Dwumas na razie jest ok. Więc zostaje mi tylko sprzeglo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...