Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[BPW] Egr dziwny odczyt vcds

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Co oznacza taki odczyt?

Prosze o odpowiedz

Silnik rozgrzany

f7519c19f5f91395d84773dc6723d4b2.jpg

Opublikowano

jest nieprawidłowy odczyt - 2 i 3 okno powinny byc prawie takie same wartości te 200z hakiem

podłącz się raz jeszcze jak będziesz miał taki odczyt to przykazuj motor raz szybko do tych 2500rpm i zobacz czy się zmieni. jeśli nie tzn ze coś z EGRem się dzieje - zasyfiony lub zmęczony życiem

zreszta ponizej poczytaj...

Zapożyczone z innego forum:

zawór recyrkulacji spalin [EGR]
ang.: EGR (exhaust gas recirculation)
niem.: AGR (Abgasrückführung)
pojęcia związane z EGR:
- AGR* [LDR] zawór regulujący pracą zaworu recyrkulacji spalin.
* zawór regulujący pracą zaworu recyrkulacji spalin nazywa się, w jęz. ang., w skrócie AGR - tak samo, jak skrót nazwy zaworu recyrkulacji spalin w jęz. niem.



1. dokonujemy analizę grupy 003 w próbie statycznej.
należy zwrócić uwagę na na wartości określającą ilości powietrza w pozycjach 2 i 3 – wartości te winny być tożsame. jeżeli nie są, to należy dokonać przegazowania i ponowić odczyt.
wartości powinny utrzymywać się w granicach 200 jednostek [dla obu pozycji].
jeżeli wartość z poz. 3 [rzeczywista] przewyższa wartość z poz. 2 [żądana], to wskazuje to na nieprawidłowe działanie zaworu EGR. spowodowane może być to jego fizycznym uszkodzeniem [choćby zabrudzeniem], uszkodzeniem zaworu sterującego AGR, bądź fizycznym zaślepieniem EGR przez mechanika.
poz. 4 – wysterowanie zaworu - winna utrzymywać się w granicach 40%.

2. dokonujemy analizę grupy 003 w próbie statycznej w trybie Basic Settings.
ECU zwiększy obroty [w różnych zakresach - w zależności od typu silnika]. Zwracamy uwagę na poz. 2, 3 i 4.

a. poz. 2 określa tryb pracy zaworu EGR:
- OFF – zawór zamknięty, silnik pracuje na powietrzu;
- ON – zawór otwarty, silnik pracuje na mieszance powietrza i spalin.

b. poz. 3 określa ilość powietrza którą używa silnik. w przypadku trybu OFF, winna być ona wysoka [400 i więcej], z kolei w trybie ON, winna być wyraźnie mniejsza – zbliżona do poz. 2 i 3 z próby statycznej zwykłej [ok. 180]. wartości różnić się będą w zależności od typu silnika.

c. poz. 4 określa wysterowanie zaworu EGR:
- 100% oznacza jego pełne zamknięcie;
- 0% oznacza jego pełne otwarcie.

podczas próby 003BS zawór EG będzie cyklicznie zamykany i otwierany. zwracamy uwagę na różnicę ilości powietrza w pozycji 3, w stosunku do pełnego otwarcia i pełnego zamknięcia.
różnice wartości powinny być znaczne; jeżeli nie są, to oznacza to, iż zawór nie działa poprawnie:
- jest niedomknięty – tryb OFF, wartości nie osiągają 400, co oznacza, że silnik zamiast czystego powietrza otrzymuje spaliny, co ma wpływ na dynamikę;
- jest nie do końca otwarty – tryb ON, wartości są wyższe niż wartość z poz. 3 w grupie 003 zwykłej, co oznacza, że silnik powinien otrzymywać spaliny, ale dostaje ich za mało, bądź w ogóle.

Edytowane przez SotoM

Opublikowano
  • Autor

BASIC SETTINGS:

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_276562.html

Witam. Moze jest częściowo zaslepiony..

A tak wygląda na logu dynamicznym:

DYNAMICZNE:

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_276282.html

Opublikowano

1. EGR ze zwężką zgodnie z wątkiem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/242914-szarpie-podczas-przyspieszania/

2. EGR lub jego rury zawalone sadzą

3. i teoria kosmiczna: dziwne jest wysterowanie EGR 100,6 %? :decayed: może jakiś fizyk teoretyk, dłubał przy mapach EGR,

Opublikowano

1. EGR ze zwężką zgodnie z wątkiem http://a4-klub.pl/index.php?/topic/242914-szarpie-podczas-przyspieszania/

2. EGR lub jego rury zawalone sadzą

3. i teoria kosmiczna: dziwne jest wysterowanie EGR 100,6 %? :decayed: może jakiś fizyk teoretyk, dłubał przy mapach EGR,

U mnie w 4. okienku też pokazuje wartość 100.6%.

Opublikowano

no to ciekawostka, pewnie specyfika VCDS.

u mnie w BLB 100 %,

Opublikowano
  • Autor

Czyli w dynamicznym mam prawidłowe parametry a w statyczny nie?

Może niech ktoś wrzuci swoje logi z 100 procent sprawnym egr

Opublikowano

Hej, dzisiaj sprawdzalem u siebie a egr mam sprawny:

- basic settings 03 - najpierw pokazuje ok. 450 po chwili gdy zawor sie zamyka mamy 550

- statyczne po delikatnym przykazowniu 260 w obydwu okienkach.

Pzdr, pisane z tel.

Opublikowano

statycznie 003,

na biegu jałowym odczyty: ok 250-270 mg/skok - silnik pracuje na powietrzu z dodatkiem spalin.

po ok. minucie pracy na biegu jałowym, odczyty: ok 450-480 mg/skok, EGR zostaje zamkniety przez ECU i silnik zaczyna pracować na czystym powietrzu

po krotkim dodaniu gazu odczyty wracaja do poprzednich

Opublikowano
  • Autor

Jutro sprawdzę. Czyli reasumując przy zamkniętym Egr przepływ jest większy czyli około 500mg

Edytowane przez baxy

Opublikowano

zwróć uwagę

1. w BS003

przy wysterowaniu 4,8 % - zawór prawie zamknięty, spalin w dolocie bardzo mało - odczyt 460 mg/skok

przy wysterowaniu 35 % - zawór częściowo otwarty, spalin w dolocie sporo - odczyt - 350 mg/skok

2. na biegu jałowym przy wysterowaniu 100,6 % czyli zawór EGR otwarty na max, a więc spaliny powinny być na max (o 0,6 % niż faktycznie się da) pokazuje pobór powietrza 465 mg/skok czyli - zero spalin w dolocie... więc coś nie tak jest.

Opublikowano

Witam

Co oznacza taki odczyt?

Prosze o odpowiedz

Silnik rozgrzany

Zrób BS 03 i wrzuć loga to się wyjaśni czy zatkany czy nie.

te 100% albo 0% są wymienne - tzn. w jednym sterowniku 100% to full zamknięty a w innym 100% otwarty...

tu u baxy wstępnie zgaduję że egr jest wyłączony programowo, albo log był w warunkach gdy egr jest zamknięty.

Ale to BS 03 powinno wyjaśnić sprawę

Opublikowano
  • Autor

Taki odczyt jest prawidłowy czy nie. Bo już zglupialem

BASIC SETTINGS:

Grupa 003: http://vaglog.pl/log_276562.html

Opublikowano

log bs 03 jest ok. egr się otwiera na 35% i powiedzmy że puszcza część spalin. Dziwne może jest że w tym teście nie poszedł na 100%, ale może jakieś warunki temperaturowe nie były spełnione.

W każdym bądź razie egr chodzi i działa. Ew możesz zerknąć i jak trzeba to podczyścić z sadzy.

ale to zdjęcie jest jakieś właśnie dziwne, bo jeżeli 100% ( tak jak w bs03) oznacza 100% otwarcie, to przepływ 465 mg powinien spaść do około 250.

Ja bym je raczej potraktowałem jako nieważne i zapomniał o tym :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.