Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BIKSENONY wymiana;)


Karolina Izabella Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Moi Drodzy;)

proszę o radę, muszę wymienić żarówkę.. planuje wymienić przy okazji dwie.. słyszałam tyle rożnych opinii, że ciężko na coś się zdecydować.. Nie chce pchać tanich chincurów.. dlatego w planach mam BOSCHA.. powiedzieli mi w serwisie BOSCHA 257zł za sztukę plus usługa montażu.. Czy ktoś ma jakieś propozycje żarówek w podobnej cenie.. z montażem w Częstochowie?

Jeszcze OSRAM za 200 zł albo Hella też za tyle...

Edytowane przez Karolina Izabella Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Drogo wychodzi Bosch.

Najnowszy Osram Instense Xenarc D1S Cool Blue wyjdzie ok. 260 pln za komplet z przesyłką.

Temperatura barwy światła będzie bardziej zimna ok. 5500 (światło biało-niebieskie).

Dla przykładu:

http://allegro.pl/osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-66144-cbi-i6440014062.html

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Drogo wychodzi Bosch.

Najnowszy Osram Instense Xenarc D1S Cool Blue wyjdzie ok. 260 pln za komplet z przesyłką.

Temperatura barwy światła będzie bardziej zimna ok. 5500 (światło biało-niebieskie).

Dla przykładu:

http://allegro.pl/osram-cool-blue-intense-xenarc-d1s-5500k-66144-cbi-i6440014062.html

Pozdrawiam!

Tylko pytanie kto mi to wymieni...bo sama to nie ogarnę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć napisz lub zadzwoń do użytkownika Gwerty z tematu poniżej (numer telefonu w stopce).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/86891-b5-ajm-a4-by-gwerty-kavlar-plasti-dip/

Przynajmniej będziesz miała pewność, że kupisz palniki dobrej jakości bo na allegro różnie można trafić.

Edytowane przez zadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć napisz lub zadzwoń do użytkownika Gwerty z tematu poniżej (numer telefonu w stopce).

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/86891-b5-ajm-a4-by-gwerty-kavlar-plasti-dip/

Przynajmniej będziesz miała pewność, że kupisz palniki dobrej jakości bo na allegro różnie można trafić.

Chciałam kupić w sklepie motoryzacyjnym;) A dzieki za info napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewny jest polecam :). Tak na marginesie akurat bylem w okolicy Suwałk w lipcu na wakacjach i zmieniał mi w mojej b6 projektory z a6 c7 i jestem mega zadowolony teraz droga jest należycie doświetlona. Może też pomyśl nad tym :).

Edytowane przez zadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pewny jest polecam :). Tak na marginesie akurat bylem w okolicy Suwałk w lipcu na wakacjach i zmieniał mi w mojej b6 projektory z a6 c7 i jestem mega zadowolony teraz droga jest należycie doświetlona. Może też pomyśl nad tym :).

Już napisałam... nie ukrywam, że zależy mi na czasie... a wiesz może kolego czym się różni OSRAM CLASSIC od OSRAM ORGINAL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge doradzić jedno - kupuj w sklepie z certyfikatem producenta OSRAM.

Mam Cool Blue Intense i są super - bialusieńkie i bardzo jasne. Chociaż u ojca wrzuciciliśmy osramy Nightbreaker Unlimited i są minimalnie mniej białe na oko ;-) Światła wyraźnie więcej jakoś nie ma ;-)

Oryginały będą kosztować minimum ~200 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rożnica to chyba tylko w nazwie jest kupujesz to zwracasz uwage na barwe obydwa wymienione przez ciebie palniki maja ok 4300 k. Jeszcze luknij na to http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ i naprawde nie trzeba w sklepie bo szkoda kasy na sklep :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge doradzić jedno - kupuj w sklepie z certyfikatem producenta OSRAM.

Mam Cool Blue Intense i są super - bialusieńkie i bardzo jasne. Chociaż u ojca wrzuciciliśmy osramy Nightbreaker Unlimited i są minimalnie mniej białe na oko ;-) Światła wyraźnie więcej jakoś nie ma ;-)

Oryginały będą kosztować minimum ~200 za sztukę.

No właśnie zdecydowałam się ostatecznie na Night Breaker 190zł za sztukę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić Philips D1S 4850K. Night breaker to tylko marketnigowa ściema (tu masz za 150 zł http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ sam mam takie i świetnie świecą) .

OSRAM CLASSIC czy OSRAM ORGINAL czy Night breaker mają ok 4300 kelwinow wiec jedyna róznica to cena.

Poniżej info znalezione na innym forum poczytaj a trochę grosza zostanie w kieszeni :).

3000K(3200lm)
4300K(3300lm)
5000K(3250lm)
6000K(2800lm)
8000K(2550lm)
10000K(2300lm)
12000K(2100lm)

Im wiecej lumenow, tym jasniejsze swiatlo (mam na mysli przestrezn przed nami oswietlona)-z tego wynika, ze najbardziej wydajne sa zarniki 3000-5000K

No i cos jeszcze takiego (przepraszam, nie pamietam stronki):

Żarówki "białe" mogą emitować światło:
ciepłobiałe (poniżej 3300K)
białe neutralne (3300 - 5000K)
białe dzienne (powyżej 5000K)
Jakie żarówki wybrać ? To zależy od celu ich instalacji.

Światło ciepłobiałe emitują konwencjonalne halogeny. Ciepła biel znacznie odbiega od bieli światła dziennego, do której najlepiej przystosowany jest narząd wzroku. Pomimo wysokiej intensywności (luminancji), światło halogenów nie jest najlepszym wyborem dla kierowcy. Ciepłe światło wymaga od wzroku większego wysiłku, zwiększa czas niezbędny na spostrzeżenie przeszkody i szybciej powoduje zmęczenie.

Światło białe neutralne to kompromis, pomiędzy barwą a intensywnością. Światło takie emitują żarówki z niebieskim filtrem. Filtr powoduje przesunięcie bieli na skali K do wyższych wartości przez pochłanianie części barw składowych, które są w nadmiarze. Powoduje to nieznaczną utratę luminancji, co rekompensuje korzystniejsza barwa. Światło zbliżone do dziennego daje oczom większy komfort. Wzrok łatwiej i szybciej skupia się na obiektach. Jazda jest mniej męcząca i bezpieczniejsza.


Edytowane przez zadzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić Philips D1S 4850K. Night breaker to tylko marketnigowa ściema (tu masz za 150 zł http://a4-klub.pl/index.php?/topic/369308-xenon-zarniki-d1s-d2s-philips-osram/ sam mam takie i świetnie świecą) .

OSRAM CLASSIC czy OSRAM ORGINAL czy Night breaker mają ok 4300 kelwinow wiec jedyna róznica to cena.

Poniżej info znalezione na innym forum poczytaj a trochę grosza zostanie w kieszeni :).

3000K(3200lm)

4300K(3300lm)

5000K(3250lm)

6000K(2800lm)

8000K(2550lm)

10000K(2300lm)

12000K(2100lm)

Im wiecej lumenow, tym jasniejsze swiatlo (mam na mysli przestrezn przed nami oswietlona)-z tego wynika, ze najbardziej wydajne sa zarniki 3000-5000K

No i cos jeszcze takiego (przepraszam, nie pamietam stronki):

Żarówki "białe" mogą emitować światło:

ciepłobiałe (poniżej 3300K)

białe neutralne (3300 - 5000K)

białe dzienne (powyżej 5000K)

Jakie żarówki wybrać ? To zależy od celu ich instalacji.

Światło ciepłobiałe emitują konwencjonalne halogeny. Ciepła biel znacznie odbiega od bieli światła dziennego, do której najlepiej przystosowany jest narząd wzroku. Pomimo wysokiej intensywności (luminancji), światło halogenów nie jest najlepszym wyborem dla kierowcy. Ciepłe światło wymaga od wzroku większego wysiłku, zwiększa czas niezbędny na spostrzeżenie przeszkody i szybciej powoduje zmęczenie.

Światło białe neutralne to kompromis, pomiędzy barwą a intensywnością. Światło takie emitują żarówki z niebieskim filtrem. Filtr powoduje przesunięcie bieli na skali K do wyższych wartości przez pochłanianie części barw składowych, które są w nadmiarze. Powoduje to nieznaczną utratę luminancji, co rekompensuje korzystniejsza barwa. Światło zbliżone do dziennego daje oczom większy komfort. Wzrok łatwiej i szybciej skupia się na obiektach. Jazda jest mniej męcząca i bezpieczniejsza.

Dziękuje kolego za radę.. masz rację czasami szkoda wydawać kasę.. już nawiązałam kontakt z Tomkiem;) Dzięki za info...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w wielkim skrócie ksenony wybierasz po barwie jaka ci odpowiada i tym, żeby były z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w wielkim skrócie ksenony wybierasz po barwie jaka ci odpowiada i tym, żeby były z pewnego źródła.

Myślę, że te 4850k będą ok.. no i wydaję mi się, że do mojej Duni to d1s pasują;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma za co powodzenia ;).


No właśnie to już jest bielsze światło ładny wgląd i co najważniejsze dobrze świeci. Choć to też zależy od tego w jakim stanie są odbłyśniki :).


To sprawdź najpierw jaki masz rodzaj ale raczej powinno być d1s :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie ma za co powodzenia ;).

No właśnie to już jest bielsze światło ładny wgląd i co najważniejsze dobrze świeci. Choć to też zależy od tego w jakim stanie są odbłyśniki :).

To sprawdź najpierw jaki masz rodzaj ale raczej powinno być d1s :).

Pozdrawiam Małopolskę ;)

Temat zamknięty: kupiłam Philipsa u H4mm3R ;)

Edytowane przez Karolina Izabella Anna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...