Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś nie tak z ledami- światła pozycyjne


adrex7

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Kiedyś naszła mnie chęć zmany żarówek pozycyjnych H6W na ledowe i tak uczyniłem. Zakupiłem na Alledrogo jakieś tam zarówki ledowe gdzie na każdej było po pierdylono małych ledów. Zamontowałem je i świeciło tak sobie oczywiscie lepiej od tych tradycyjnych,,żółtych'' Długo się nimi niestety nie nacieszyłem bo już po paru dniach poszczególne ledy zaczeły migać albo gasły całkiem. W efekcie miałem migajace światła jak Chuck Norris w swoim fordzie..... Oczywiście wyj... te ledy i powróciłem do ,,żółci'' :/ Ostatnio wpadły mi w ręce dosyć fajne ledy tyle że w5w. Zamontowałem je w oświetlenie nóg, oraz pod drzwi. i powiem że zaje.. dają :) Po około 2tyg testów żadna się nie zchajczyła ani nie zaczeła migać wiec i powrócił pomysł ledów pozycyjnych :D Zakupiłem gniazda na W5W, podłączyłem je razem z nowymi ledami i efetk WOW :D tyle że na kilkanaście minut. Ledy znowu zaczeły migać i po czasie gasnąć..... f*ck! Dodam że te same ledy kolega wsadził do seata na pozycje i wszystko fajnie działa..... Może ktoś miał podobny problem palących sie ledów? co jest nie tak że ledy co chwile świrują na pozycyjnych a w drzwiach i w nogach wszystko działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkąd założyłem jakieś ledy z aledrogo to do dziś nie zaglądam do lamp.

O te

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/5537-all-jakie-postojowki-do-xenonow/page-20#entry4638843

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy są wrażliwe na napięcie zasilające, które powinno być do 12,5v nie więcej.

Nasze B6 na postojówki, jakimś dziwnym trafem dają tyle, ile z alternatora, czyli ponad 14V. Dla halogenów to nie problem ale dla LEDów już tak. Trzeba zadtosowac obwód obniżający napięcie.

Gdzieś na forum jest do tego opis.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Michał za radę:) zmierzylem i rzeczywiście mam 14V na postojowkach:/ już wiem dlaczego wszystkie ledy po jakimś czasie przedstawiały działać. W gogolowni gdzieś wyczytałem że można by zastosować stabilizator LM7812 CV +12V 1.5A jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...