Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] jaką siłą dokręcić łozyska z tyłu


macsyl

Rekomendowane odpowiedzi

witam pytanko mam :mysli: poniewarz niedawno wymieniałem tarcze tył a co za tym idzie łozyska tez i tak wymieniłem ze teraz po przejechaniu 5tys km chucza jak kolejka skm :kwasny: z jaka siła sie powinno dokrecic łozysko zeby wszystko było ok :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na google lub nawet tu na forum gdzieś była książka Audi A4 sam naprawiam.pdf Powinieneś ściągnąc bez trudu . Odpowiedź jest na stronie 171 :> Jak dobrze pamiętam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tam sa łożyska stożkowe to musisz dokrecic malutka siła,kluczem dokrecasz nakretke w ten sposób regulujesz luz. pokrecisz kołem i puknij pare razy w opone tak by łożysko sie ułozyło a nastepnie sprawdz luz reczne. musi byc minimalny luzik wtedy jest ok. jak chucza Ci łozyska to możesz juz wstawic sobie nowe bo napewno dokreciłes za mocnoa stożkowego łozyska nie mozna dokrecic do oporu(czesto zdaza sie w łozysku stozkowym że nakretka jest prawie luzna, na to przychodzi koronka i zawleczka i jest ok.pozdro :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli tam sa łożyska stożkowe to musisz dokrecic malutka siła,kluczem dokrecasz nakretke w ten sposób regulujesz luz. pokrecisz kołem i puknij pare razy w opone tak by łożysko sie ułozyło a nastepnie sprawdz luz reczne. musi byc minimalny luzik wtedy jest ok. jak chucza Ci łozyska to możesz juz wstawic sobie nowe bo napewno dokreciłes za mocnoa stożkowego łozyska nie mozna dokrecic do oporu(czesto zdaza sie w łozysku stozkowym że nakretka jest prawie luzna, na to przychodzi koronka i zawleczka i jest ok.pozdro :>

i tu masz wyczerpującą odpowiedź :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jaka siła sie powinno dokrecic łozysko zeby wszystko było ok :hi:

Nie da się tego dokładnie określić w Nm. Dokręcasz obracając kołem do momentu, kiedy podkładka dociskowa da się jeszcze ruszyć.

Jeśli przejechałeś 5kkm na za mocno dokręconych (za luźne byś chyba wyczuł po zarzucaniu tyłu), to pomoże tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...