Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 ADR] Gorzej odpala przy stygnącym silniku


ma4ciej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam 1.8 ADR benz+gaz. Auto idealnie odpala na zimnym i gorącym silniku, jednakże w czasie, gdy silnik stygnie (postój +30min do momentu, gdy jest już zimny), żeby odpalić go za pierwszym razem, trzeba dotknąć pedału gazu. W innym przypadku wygląda to tak, jakby nie mógł wkręcić się w obroty (zapali na pół sekundy ale będzie na tak niskich obrotach, że z automatu zgaśnie). Na VAGu nie ma zadnych błędów z tym związanych. Co mam sprawdzić?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto przestało w ogóle odpalać. Tzn iskra jest, coś tam walczy, ale nie ma szans na odpalenie... Dam znać czy to ten czujnik, jakby ktoś jeszcze mógł potwierdzić że może to być winowajca to proszę napisać, nie chcę w ciemno części kupować, dzięki

edit : mi sie wydaje ze to pompa paliwa, przy ostatnim poprawnym zapaleniu słychać było z okolic bagażnika jakiś zgrzyt, a teraz pompa sie nie odzywa, wlasnie ją demontuję, podepnę na krótko i zobaczymy co z tego wyjdzie

Edytowane przez ma4ciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa padła, fakt, ale po wymianie problem opisany w temacie nie ustał.. Kolego, widze ze tez masz gaz. Tobie również na zimnym silniku przy przełączeniu się na gaz na chwile zdławi silnik? Masz tak od momentu gdy jest ten problem z odpalaniem?

Edytowane przez ma4ciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest temp. 30* chyba ustawiona by sie na gaz przelaczyl, czasami zdlanwi i obroty plynnie nie spadaja dopoki sie nie nagrzeje do powżej 40*, ale to zaden problem. Gorzej z tm paleniem na zimnym, dlatego bylem ciekawy jak to sie rozwinie u Cb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam Ciebie o ten gaz dlatego, że naszła mnie myśl, czy to nie przypadkiem źle wyregulowany gaz może być winowajcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pytam Ciebie o ten gaz dlatego, że naszła mnie myśl, czy to nie przypadkiem źle wyregulowany gaz może być winowajcą...

Na pewno dowiesz się u gazownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhinbac, a wyłącz gaz przy jednej z jazd i odpal później silnik zostawiając wcześniej wyłączone automatyczne przełączanie się na gaz. Mi po tej czynności odpalił przy stygnącym silniku z palcem w d.. Sprawdzę to kilka razy i jeżeli dobrze trafiłem, to jadę do gazownika jeszcze przed okresową wymianą filtrów żeby wszystko poustawiał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak juz robilem, zakrecalem gaz na butli i tak jezdzilem, dalej to samo, ale nawet jakby byl zle wyregulowany to co za roznica jak i tak pali na PB chyba ze instalacja nie szczelna i przepuszcza gaz do kolektora to wtedy miesza sie przy rozruchu z paliwem i jest gorzej ta mieszanke zapalic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź plastikową rurkę idącą od pompy do dekla.u mnie też tak było i okazało się że w tej rurce jest mała dziura i paliwo nią schodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...