Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4B6 Avant wycena szkody


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
niestety miałem bliskie spotkanie z tirem, gość nie widział mnie w lusterku i wjechał na mój pas... Poniżej linki do zdjęć:

http://www.directupload.net/file/d/4478/wx2bcryc_jpg.htm
http://www.directupload.net/file/d/4478/f296es6l_jpg.htm
http://www.directupload.net/file/d/4478/xlb7ydns_jpg.htm

OC sprawcy, PZU na podstawie zdjęć wyceniło mi to na 1700zł...
W kosztorysie zastosowano rabat na części zamienne AUDI w wysokości 30% - ciekawe na jakiej podstawie...
koszt roboczogodziny 55zł - naprawę chcę robić w Warszawie...

W piątek mam oględziny rzeczoznawcy, zobaczymy czy dorzuci pare groszy :D
Co potem - odwoływać się czy naprawa bezgotówkowa? Nie chce mi się szarpać z cwaniakami, ale nie zamierzam na tym stracić ani grosza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym sie szarpal i odwoływal od decyzji ubezpieczyciela. Poczekajmy na to co powie rzeczoznawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


OC sprawcy, PZU na podstawie zdjęć wyceniło mi to na 1700zł...
Za tę kwotę będzie problem kupić nowy zderzak! A gdzie reszta? Błotnik lewy T masz do wymiany, tak więc do wyliczonych 1700 zł, dorzuć jeszcze 3,5 tyś Rabat jest naliczony bezprawnie. Ubezpieczyciel nie może z góry zakładać, że go otrzymasz, a stawka rbg na poziomie 55 zł dotyczy raczej wioskowego kowala.

odwoływać się czy naprawa bezgotówkowa?

Masz trzy możliwości. Zlecić sporządzenie wyceny kosztu naprawy niezależnemu rzeczoznawcy (z użyciem części oryginalnych, bez rabatów, korekt i amortyzacji). Taki kosztorys wysyłasz ubezpieczycielowi wraz z wezwaniem do zapłaty. Możesz też (o ile masz znajomego w ASO, lub innym warsztacie naprawczym) poprosić o wycenę naprawy (szacunkowy operat kosztów) fachowca (w formie pisemnej, z pieczątką zakładu i podpisem sporządzającego) i dołączyć do odwołania. Ostatnią ewentualnością jest likwidacja szkody w trybie serwisowym (bezgotówkowo). Tryb serwisowy nie oznacza, że musi to być ASO - możesz korzystać z każdego warsztatu dokumentującego naprawy fakturami VAT. Przypominam, że poszkodowanemu przysługuje prawo do korzystania z samochodu zastępczego na okres naprawy, przy czym może to być nawet najem od osoby prywatnej (byle została sporządzona umowa najmu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie chce mi się szarpać z cwaniakami, ale nie zamierzam na tym stracić ani grosza!

Rozumiem, że równocześnie nie zależy Ci też na tym by zarobić na tej kolizji... w takim układzie oddaj auto do dobrego warsztatu na bezgotówkę, może to być nawet ASO Audi, bierz auto zastępcze i niczym się nie martw :) Oni tam już będą wiedzieli jak gadać z ubezpieczalnią :hi:


W przypadku ASO masz 100% pewności, że w kosztorysie naprawy uwzględnią tylko nowe ori cześci - żadnych używek czy zamienników niewiadomej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tę kwotę będzie problem kupić nowy zderzak!

No właśnie, czy rzeczoznawca zakwalifikuje cały zderzak do wymiany? Raczej wątpię, bo zerwany jest tylko spojler zderzaka, reszta porysowana, co najwyżej do malowania.

Dostałem kosztorys po oględzinach na 2239zł, tak jak wcześniej pisałem w kosztorysie uwzględniono rabat na częsci AUDI 30%, roboczogodzina 55zł ( podobno wyliczana na podstawie miejsca rejestracji auta - auto zarejestrowane w Płocku, ale ja chcę naprawiać w Warszawie i to jest moje prawo), lampa zamiennik TYC za 86zł... Kasę mam już na koncie.

Co dalej robić? Skorzystać z wyceny niezależnego rzeczoznawcy i pisać odwołanie czy może od razu oddać sprawę firmie, która się specjalizuje w wyciąganiu odszkodowań, opłaca się to ? Kojarzy ktoś firmę JW Group, jakieś opinie ? Albo e-rzeczoznawcy ? Nie bardzo wiem jak dobrze napisać takie odwołanie, żeby nie odrzucili z błahego powodu.

Edytowane przez Stryq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...