Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Temperatura chłodzenia


andrekk25

Rekomendowane odpowiedzi

jesli bylby to czujnik to na blacie wskaznik by wariowal wlasnie.

ewidentnie jest to wina termostatu. Vernet i stahlter to szajs.

jedynie sluszny term. to Wahler lub ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was podłącze się do tematu .u mnie na blacie jest około 90 stopni a na klimie na kanale 49 jest 79-85 stopni ,na kanale 51 jest równo 90 stopni może ktoś mi to wyjaśnić.nara

Kanał 49 i 50 pokazuja różne temperatury, gdyż pokazuja gdzie indziej

Po pierwsze musisz sobie sprawdzić jaki masz klimatronik bo u Ciebie najprawdopodobniej temperatura płynu to kanał 51, więc by się zgadzało. Jakbyś miał autko po lifcie to wtedy jest na kanale 49[br]Dopisany: 20 Grudzień 2008, 18:52_________________________________________________

doszło do 91 stopni ,ale później jak jechałem to się waha od 82-88 ,ana blacie jest dalej 90,może to czujnik temp.[br]Dopisany: 20 Grudzień 2008, 18:19_________________________________________________termostat wymieniłem na nowy ale nie ori chyba vernet

Zdecydowanie termostat

_________________________________________________

jesli bylby to czujnik to na blacie wskaznik by wariowal wlasnie.

ewidentnie jest to wina termostatu. Vernet i stahlter to szajs.

jedynie sluszny term. to Wahler lub ori

Słyszales coś o jakości termostatów GATES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszales coś o jakości termostatów GATES

juz sie gdzies pytales domel. nic nie slyszalem o tych termostatach. na forum tez nikt tego nie opisywal. jedynie paski.

na kanale 51 rosnie nawet jak nie zapalisz silnika tylko wlaczysz zaplon. juz udowodnione. kiedys bylo o tym na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam wszędzie, gdzie jest coś o termostatach. Bo mnie to strasznie ciekawi a na razie nie spotkałem się opiniami... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zgadzam sie z wami wszystkimi ale i u mnie na blacie jest 90 a an kanale 51 podczas jazdy jest nawet do 105 i jakos sie nic nie dzieje pozdrawiam

na kanale 49 pokazuje 0 ,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanie niedawno kupiłem A4 AHL i temperatura wskazuje podczas jazdy 65 stopni mechanik stwierdził że tak może być czy to jest ok ? :mysli:

Ehh a czytales posty w tym temacie? 90 i tylko 90

zmien mechanika :thumbdown:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat ori z ASO (innych się nie wstawia) ok 80 zł.

Plus robocizna - u Ciebie pewnie stosunkowo niewiele. :cool1:

U mnie jeszcze nie wiem, ale pewnie tak x3 koszt termostatu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie kup ori ja kupilem zamiennik i teraz widze ze popelnilem błąd :) u mnie ewidętnie wina termostatu tak jak koledzy pisali :) A jeśli chodzi o wymiane to jak masz kanał możesz sam wymienić operacja banalnie prosta pod warunkiem że najpierw poczytasz o wymianie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/\ /\ /\

To tak, bo w ADR-rze nie trzeba rozbierać połowy samochodu jak u mnie :D:confused4::disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy AHL poradze sobie z wymianą ? . Pewnie wymiana płynu też mnie czeka ? a czujnik temperatury płynu też wymienić czy raczej nie ?

Poradzisz sobie jak masz kanał bo tak ciężko do sięgnąć.

Przy zmianie termostatu niestety, ale musisz spuścić płyn. Możesz zalać starym, ale na wszelki wypadek zaleca się zalać nowym G12+ (koszt niewielki a jest pewność).

Czujnik jak Ci nie szwankuje to nie wymieniaj

Ja na wszelki wypadek wymieniłem u siebie termostat, czujnik i płyn i mam 90 stopni wszędzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na wszelki wypadek wymieniłem u siebie termostat, czujnik i płyn i mam 90 stopni wszędzie...

Nawet przy - 25? :P

A tak powaznie to strasznie dlugo trwa nagrzewanie przy takiej temperaturze zwlaszcza jak sie silnika nie kreci bo jest cholernie slisko ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie do tematu.. mimo ,że juz był wałkowany milion... ba miliard razy na forum :wallbash: ale moja sytuacja jest nieco inna. Po pierwsze w silniku aah podlączając VAG-a mozemy odczytać tylko temperaturę w bloku 1 ,grupa 1 i tam mi pokazuje przecietnie 70 -80 stopni. Climatronik na kanale 51 pokazuje po nagrzaniu rowno 90 stopni i później ani przez chwilke mniej ani wiecej, wskaźnik na blacie waha się 70-90 w zalezności czy korek czy trasa. Ogrzewanie ok.Na forum nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi co to może oznaczać czujnik czy termostat a nie chciałbym na darmo wybebeszać pół auta w AAH to przeciez horror ;( ! z góry dzieki za pomoc! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zgadzam sie z wami wszystkimi ale i u mnie na blacie jest 90 a an kanale 51 podczas jazdy jest nawet do 105 i jakos sie nic nie dzieje pozdrawiam

na kanale 49 pokazuje 0 ,pozdrawiam

jak masz temp 105 to nie zaciekawie bo przegrzewasz silnik to grozi poważną awarią

Mam krótkie pytanie niedawno kupiłem A4 AHL i temperatura wskazuje podczas jazdy 65 stopni mechanik stwierdził że tak może być czy to jest ok ? :mysli:

To nie jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pewnie wielu powie ze temat był wałkowany ale przeczytałem wiele postów na tym forum na temat temperatury silnika, bo sam mam z tym problem ale może od poczatku. Moje A4 to B5 z 96roku silnki ADP po kupnie temperatura silnika na zegarze podczas jazdy po trasie wskazyala max do 70stopni , a w korku (warszawa) dochodziła do 90 na klimatroniku wskazania były podobne(kanala 51 bo na 49 u mnie zawsze jest 0 ). po przeczytaniu wielu postow wymienilem termostat niestety nie na ori (teraz tego chyba załuje ) teraz temperatura na zegarze pokazuje 90stopni a na klimatroniku 104 stopnie , co ciekawsze gdy jade szybciej niż 100km/h temperatura po chwili spada nawet do 82-85, nie jechalem szybciej niz 120km/h wiec nie wiem jak by się zachowywala przy większych prętkościach (Termostat wymienilem dzis). Nie wiem teraz czy tak mozna jezdzić niektorzy z was pisza ze maja podobnie inni ze musi być 90 dla swojego konfortu psychicznego też wolałbym żeby było 90 pozatym pytanie jak sie bedzie zachowywał w letnie upały? Moje pytanie co może być powodem ? czy to ten termostat chodz na logike jest nowy wieć może nie wytrzymać tyle co ori ale powinien pracować poprawnie tak mysle. Jezeli faktycznie temperatura jest 104 to zegar na liczniku tez powinien pokazywać zbliżona temperature pomimo, że jest wyskalowany co 5stopni? czy czujniki do zegara i klimatronika są osobene i czy sie znajduja w zblizonych lokalizacjach, bo podobno to jest jeden czujnik z 2 modułami i jeden idzie do zegara a drugi do klimatronika. Martwi mie tez to spadanie temp. przy wiekszych pretkościach tak jakby termostat wogóle nie utrzymywał stałej temperatury. Jak ktos ma jakis pomysł to niech pisze bo po przeczytaniu wielu watków sam juz nie wiem co o tym myśleć. Pozdrawiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...