Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomiar ciśnienia paliwa


prezesik18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem niedawno zestaw do pomiaru ciśnienia paliwa w silnikach benzynowych. W którym miejscu w silniku 1.8 ADR dokonuje się wpiecia manometru? 744d0971a59364ff0581dccc65693197.jpg

Zestaw mam taki:

4760b04aa1c0e86bb78027f17a8b6465.jpg

Odkrecając przewód od listwy paliwowej niestety nie mam odpowiedniego trójnika/przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 400 kPa przy odłączonym przewodzie podciśnienia a jak przewód podciśnienia podłączony to 350 kPa.

Po kilkunastu minutach pracy silnika ciśnienie paliwa może spaść ale nie może być mniej niż 250 kPa.

Znalazłem też taki filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2016 o 10:58, wojtek79 napisał:

Około 400 kPa przy odłączonym przewodzie podciśnienia a jak przewód podciśnienia podłączony to 350 kPa.

Po kilkunastu minutach pracy silnika ciśnienie paliwa może spaść ale nie może być mniej niż 250 kPa.

Znalazłem też taki filmik:

A który to jest przewód podciśnienia bo przymierzam się do pomiarów ? I od czego się go odłącza ?

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cienki wężyk (średnica zewnętrzna ok 5-8mm) podłączony do regulatora ciśnienia na listwie. Drugi koniec wężyka jest wpięty w przepustnicę lub kolektor dolotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poszukam.

Z tym,  że chyba w BFB nie ma regulatora ?

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, jaki gwint ma w BFB króciec do pomiaru ciśnienia ? Niepotrzebny mi do jednego pomiaru cały zestaw, jak mam rurki i manometr, tylko nie wiem jaka jest średnica gwintu. Wydaje mi się że 1/8", ale pewności nie mam.

2017-11-15

Niestety, zestaw kupiony

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć więc pytanie - jaki gwint ma zasilanie listwy wytryskowej w BFB ? Wolałbym kupić co jest potrzebne do pomiaru a nie jeździć po sklepach i zwracać niewłaściwe przjściówki.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...