Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czułość hamulca - od czego to zależy?


sycuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od czego zależy w naszych b5 czułość hamulca od której pompy? Tzn opiszę o co mi dokładnie chodzi. Mam audi a4 b5 i znajomy ma z tego samego rocznika lecz u niego po wciśnięciu lekko hamulca samochód "staje dęba", a u mnie niestety hamulec trzeba sporo mocniej docisnąć aby tak samo zareagował. Tak więc obstawiam że zależy to albo od pompy abs, albo od tej z serwem, nie mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czynników jest sporo. Pierwsze co płyn, powinno się co 3-4 lata wymieniać, wymieniany był? nowe dobre klocki, nowe tarcze i auto od razu "staje dęba" jak to mówisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdż przewody elastyczne idące do zacisków u mnie po naciśnięciu na hamulec puchły po wymianie na nowe skuteczność +50% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczę klocki wymieniałem własnie wszytko ferodo, płyn nie wymieniany, ale się zrobi :D . Przewody elastyczne są w bardzo dobrym stanie, ale nie sprawdzałem ich pod "obciążeniem" także zweryfikuję to wszystko. Jeżeli wszystko powymieniam i nic się nie zmieni, bo ogólnie to hamulce nie są jakieś złe, bardzo się poprawiły po wymianie, ale jak ktoś inny w tym samym samochodzie na "starych" podzespołach ma lepszy hamulec niż ja na nowych to trochę denerwuje, wtedy mam zacząć szukać problemu od której pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat. Kolego wymieniłem klocki tarcze przód tył ferodo, płyn hamulcowy, zaciski gumki itp, prowadnice. A pedał reaguje gorzej na nogę niż w drugiej a4 b5 która ma 3 letnie hamulce. Na rolkach sila hamowania bdb tylko własnie pedał nisko leci. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował odpowietrzyć zaciski. Moim zdaniem mogą być gdzieś bąbelki powietrza stąd słabsze działanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...