Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bujanie, mocny przechył się auta w zakrętach


Sedrak Dan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wrażenie, że moja B6 mocno się przechyla w zakrętach na boki i nie czuję się do końca pewnie. Zawieszenie nie ma luzów i żadnych stuków. Z amorków nie cieknie (tył auta jakby trochę niżej siedzi niż zwykle) Od czego może być takie bujanie/przechylenie ? Sprężyny do wymiany ? Stabilizator ? Czy może jednak amorki ? Czy po prostu tak jest w tym zawieszeniu ? Chciałbym się tego pozbyć jednak cenię komfort podróżowania i nie planuje zakładać na pewno sportowego zawieszenia . Koła mam 16" i takie mi wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu, mam podobny problem w swojej A4 B5. U mnie amorki mają nieco ponad 60% sprawności (dobry wynik), sprężyny są w porządku, ale mechanik powiedział, że tuleje stabilizatora zaczynają pękać i że to jest przyczyną. Polecam Ci podjechać na stację kontroli pojazdów i tam za 10 - 20 zł sprawdzą Ci stan zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w stabilizatory z rs4 , mam 1BA i wrzucone staby na komforcie nie ma wielkich strat a bujanie znika bezpowrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy przeglądzie amory z przodu miały 66 i 67 % ale i tak postanowiłem je wymienić. Po wyjęciu starego amory i porównanie z nowym było tak:

Wcisnołem oba max w dół i pościel

Nowy amor wystartował do góry

A stary drgnąl w górę dopiero po kilku sekundach

Pisze tak dla porównania :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainwestuj w stabilizatory z rs4 , mam 1BA i wrzucone staby na komforcie nie ma wielkich strat a bujanie znika bezpowrotnie

tylko , że stabilizator kosztuje chyba koło 1000 do RS4 . jeden :) jeśli się nie mylę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył gdzieś 700 zł a przód trzeba polować z 3.0 Tdi

Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka

kupa kasy :( za tyle to komplet sprężyn się kupi nowych na 4 koła :)

Założyłem inne sprężyny i auto poszło dosłownie troszkę do góry, ale dalej leży ... Myślicie, że to wina amorków pomimo przejścia dobrze przeglądu ? Czy wstawienie sprężyn od wyższej kategorii wagowej podniesie auto do góry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto podniesie na pewno tylko pytanie ile trzeba by poeksperymentować.

Zamówiłem sprężyny dwie kategorie większe. Zobaczymy co to będzie

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki. Jutro/pojutrze będzie auto to dam znać jakiej firmy i czy jest jakiś efekt.

Teraz jest normalnie. Nie prowadziłem jeszcze, ale auto poszło do góry

Edytowane przez Sedrak Dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...