Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Przeszukałem forum, lecz nie znalazłem kogoś kto miałby podobny problem.

Problem polega na tym, że poniżej 3 tys RPM moje audi ma okropnego muła, wydaje mi się że zamiast 110 koni ma ledwo 50, a powyżej 3 tys rwie jak powinien ale nie zawsze, niekiedy muł jest cały czas nawet po przekroczeniu 3 tys, ale nie wiem od czego to zależy. Dodam że, czyściłem n75, turbine wymienałem miesiąc temu i tak było już po wymianie.

Ktoś wie o co chodzi?

Opublikowano

A przed wymianą turbiny było ok?

Podłącz kompa zobacz co pokaże.

Opublikowano
  • Autor

Przed wymianą też był muł ale wydaje mi się że jednak trochę lepiej się zbierał,ale najprawdopodobniej było coś ze sterowaniem bo sztanga od sterowania się praktycznie nie ruszała .

Podłączyłem kompa i pokazał:

-Błąd nr 00575

-Ciśnienie w kolektorze dolotowym

-Błąd regulacji

-Nieciągły

Opublikowano

Posprawdzaj sobie wszystkie podciśnienia, węże dolotowe. Kopci to auto?

Opublikowano
  • Autor

Nic nie syczy, nie kopci

Opublikowano

Zrób dynamiczną 11 i 11bs i wrzuć na forum.

Gruszka szczelna?

Opublikowano
  • Autor

Chodzi o logi?

Jeśli tak to jestem zielony w tym temacie.

Opublikowano

Tak logi dynamiczne by się przydały i BS.

Opublikowano

Turbina wymienona pochopnie. To ze wyczysciles n75 nie znaczy ze jest sprawny. Aby poprawnie sterowac turbina to wszystkie wezyki, wlacznie z tymi do egr. I vacum musi byc tez sprawne. Trzeba spardzic vacoumetrem jakie jest podcisnienie na pompie vacoum i jakie na wezyku do gruszki turbiny. Ale skoro u ciebie jest raz troche lepiej a raz gorzej to daje sobie reke uciac ze masz spekany ktorys wezyk przy końcówce. Np jak wsuwasz na n75 lub trojniczek. I sktocenie go o 2 cm by zalatwilo sprawe

Opublikowano
  • Autor

Ok sprawdzę wężyki i dam znać

A jeśli chodzi o turbo to spełniało rolę jako pompa oleju a nie powietrza, wirnik żył swoim życiem. Ogólnie wymiana była wymagana.

Opublikowano

Tak jak koledzy wyżej napisali, ogarnąć podstawy czyli wężyki podciśnienia, szczelność dolotu - np. jak się poci gumowy króciec na łączeniu to zdjąć go, wyczyscić i na nowo porządnie skręcić.

Jak to ogarniesz a nie będzie poprawy to wrzuć logi a ktoś ogarnięty Ci je sprawdzi i napisze w czym jest problem :)

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Hezen

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wymieniłem podejrzane wężyki i przejechałem się, podczas jazdy turbo nie ładowało wcale nawet od 3 tys. więc zgasiłem auto i poczekałem trochę, co się później okazało po odpaleniu turbo ładowało od 3 tys.

Może być uszkodzony N75?

Opublikowano

Wrzuć logi

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Polecicie jakiś dobry program (bezpłatny) do zrobienia logów?

Opublikowano

Polecicie jakiś dobry program (bezpłatny) do zrobienia logów?

VCDS

Opublikowano

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez piotr0020

Opublikowano

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Duże przeładowanie i tryb awaryjny. Geometria do czyszczenia.

Opublikowano

.

Edytowane przez Mozgu

Opublikowano

Witam

Czy ktoś pomoże przeanalizować moje logi?

http://vaglog.pl/log-011_ZXNdV9J.html

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Duże przeładowanie i tryb awaryjny. Geometria do czyszczenia.

Dziękuję Ci kolego za odpowiedź

Co ciekawe turbo wymieniane, jesli robiles to sam to mogles nie wiedziec ale jak wymienial ci mechanik to mogl sprawdzic jak chodzi geometria

Turbo nie było wymieniane, także nie czyszczone.

Problem z trybem awaryjnym mam co roku, gdy nadejdą chłodniejsze dni(jesień, zima).

Trzeba będzie oddać turbinę do czyszczenia, tylko zastanawiam się, kiedy to zrobić.

Czy teraz czy na wiosnę, ponieważ boje się, że przez zimę nie będę mógł przegonić i znowu się zapiecze.

Proszę o poradę.

Dodam, iż autko jeździ na krótkich trasach.

Edytowane przez piotr0020

Opublikowano

Pomyliles mi sie z autorem tematu, wyczysc teraz bo ci sie tak pogorszy ze szok, ja jak wyczyscilem chyba 2 lata temu to nie mam problemu a tez robie male odcinki

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.