Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Misfire AVJ


sous1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu mam problem ze swoim samochodem a dokładniej z silnikiem. Co jakiś czas wyskakują mi trzy te same błędy :

3 Faults Found:
16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected
P0300 - 001 - Upper Limit Exceeded
16685 - Cylinder 1 Misfire Detected
P0301 - 001 - Upper Limit Exceeded
16686 - Cylinder 2 Misfire Detected
P0302 - 001 - Upper Limit Exceeded.

Błędy wyskakują na wysokich obrotach wtedy, gdy chcę porządnie przegonić auto. Czyli jeśli jeżdżę spokojnie, żadne błędy nie wyskakują, ale gdy nagle chcę dynamicznie przyspieszyć to przy wyższych obrotach wywali mi "check engine" i po odczytaniu błędów widnieją takie jak wyżej. Przekładałem miejscami cewki ale błąd się nie przeniósł za nimi (zamieniłem 1 cewke z 3, a 2 z 4), przeczyściłem też masę od instalacji do cewek ale też to nic nie pomogło. Dodam, że jeżdżę głownie na LPG, na benzynie zrobiłem tylko 1000km i wtedy nie miałem takiego błędu.

Czy ktoś mógł by mi powiedzieć co mam teraz zrobić / sprawdzić ?
A może ktoś miał u siebie taki problem i jest mi w stanie pomóc ?
Za każdą okazaną pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z cewkami coś działałeś? miałem te same błędy na pb, wyminiłem cewki i problem zniknął. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tak jak pisałem, cewki zamieniłem miejscami - błędy nie przeniosły się za cewką.

- Gaz jest nowy ma około 5 tygodni (3 tyś km.) . Jak je sprawdzić ? Zamienić miejscami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż foto z zamontowania wtrysków lpg bo pisałeś że jakoś daleko są i różne długości wężyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiekml - tylko coś takiego mam w tym momencie : http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/18e9f199e04e3ab8

Łukasz13 - Robiłem , proszę bardzo (002 / 033 / 032 - LPG) : http://vaglog.pl/log_278565.html


Edytowane przez sous1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega długie wężyki jak i zapewne bardzo różne długości wężyków a różnice w długości pomiędzy 1 i 4 też wiele mają do życzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też pytałem czy może to mieć wpływ na pojawiający się błąd.

26/09/2016

Przypuszczam, że to jest problem z instalacją LPG. Dzisiaj zrobiłem parędziesiąt kilometrów na PB (dodam, że nie oszczędzałem samochodu) i żadnego błędu nie mam.
Instalacja na gwarancji dlatego już jestem umówiony z zakładem który mi montował, tylko kwestia czy uda im się to naprawić :kwasny:

Edytowane przez sous1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puki nie przeniosą wtrysków możliwie blisko kolektora i nie dadzą równych wężyków na wszystkich połączeniach wtryski - kolektor to nie będziesz pan zadowolony,resztę znasz co Ci na pw pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...