Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dosć spory cieknący olej z intelcolera AMB


lukasz9501

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , w moim amb od kupna ,zauważyłem dość spore ubytki oleju w silniku .. Po wymianie oleju i wymianie przy okazji ( uszczelki pod pokrywą i napinaczem łańcuszka wałków ) , przestało ubywać . Ostatnio zrobiłem audi 300km i zawuważyłem ,plame oleju od strony INCka , wjechalem na kanał ,cała strona incka od dołu oblepiona świeżym olejem silnikowym ,co ciekawe przewody czyściłem miesiąc temu i wymyłem dół ,po dłuższej trasie taki psikus . Zauważyłem również ,iż ubyło mi oleju 1/4 stanu ... W przepustnicy też się znalazł delikatnie olej . Najgorsze to,iż wszystko chlapie mi z węża od dołu incka po zawieszenie ,nadkole itd . Pytanie czy turbo już siada puszcza ? W jaki sposób mogę to sprawdzić ? Skoro od strony turbo węże są suche ,tylko od strony incka i przepustnicy są mokre ... Odma raczej powinna byc okey ,bo nic nie dmucha w korek . Są przewody nad rurą incka 2 ale to chyba od klimatyzacji jeśli dobrze pisze ? Ktoś coś poradzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej 100% turbo, możesz zdjąć wąż ten od strony wylotu z turbo, ale nic innego nie wali tak olejem w dolot jak turbina, zobacz tez jakie luzy są na wirniku.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chlapie olejem to znaczy że coś jest nieszczelne, nie wiem czy wąż czy sam intercooler ale nawet jak turbina puszcza olej to nie powinien on wydostawać się na zewnątrz dolotu, jeśli się wydostaje to jest dziura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,sprawdziłem wirnik od strony zimnej ,brak luzów ,wyczyściłem wyciek oleju ,skręciłem na nowo opaski i zobaczę ,gdzie jutro będzie wyciekać ,czy na pewno z łączenia rury z inckiem . Dziś wyjąłem kolanko fi90 stopni i wyleciało trochę oleju .Natomiast od strony turbo brak .


Witam ponownie ,więc doszedłem do wycieku oleju .Był to wyciek z incka , został on zreanimowany i sprawdzony szczelnością . Dziś założyłem wszystko a tu psikus ,wjeźdzam na kanał aby sprawdzić czy cieknie a tu olej znowu (jak nie dawno) znalazł się obok bagnetu .... Z góry nie widać aby wyciekał ... Z aodmy też nie widać aby ciekł ...Jakieś sugestie ? Czyżby znowu bagnet ? Problem tkwi w tym ,iż jest to dziwne ,że po uszczelnieniu ICKA znowu zaczeło cieknąc od strony bagnetu ...

Wyciek widać ew w kadłubie silnika tuż obok bagnetu w wnęce bloka silnika ...
Dodaje zdjecia :

2583b219df69ec2bmed.jpg

1613a740d310df03med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...