Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek przy łączeniu węża z chłodnicą. Jaki Oring?


lastjungle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio przyuważyłem, że spierdziela mi płyn chłodniczy. Oglądałem komorę silnika i zauważyłem mokro przy łączeniu węża i chłodnicy.

Lepszego zdjęcia nie mam (To nie moje zdjęcie) Zaznaczyłem tylko o jakie łączenie chodzi.

gdp522ze.jpg

Znajomy powiedział, żebym wymienił Oring który znajduję się w środku.

Tutaj:

9284-17154-thickbox.jpg

Kupiłem w sklepie z częściami samochodowymi taki sam oring... znaczy dobrał mi go sprzedawca. Włożyłem i jest poprawa, mimo to nadal ucieka. Dodam, że przecieka mi na tych szparach od metalowej szybko złączki.

A teraz moje pytanie. Jaki ma numer oryginalny ORING, gdzie w sieci go znajdę i kupię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tego szukałem i nie było opcji dostania oryginalnego oringu, bo nie jest sprzedawany osobno.

Wziąłem ten oring i poszedłem do sklepu co się nazywa Uszczelka http://www.uszczelka-lodz.pl/index.php?session_id=e3e3b484a8288ca932d8515e84ac5d13. Tam mi dobrali taki sam i po założeniu przestało się sączyć.

Kwestia dobrego doboru oringu.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie z oringami i dobrał mi taki sam, identyczny, a mimo to minimalnie przecieka. Takie małe poconko. Przejechałem już ponad 2000 km i jak na razie nadal stoi płyn na MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie z oringami i dobrał mi taki sam, identyczny, a mimo to minimalnie przecieka. Takie małe poconko. Przejechałem już ponad 2000 km i jak na razie nadal stoi płyn na MAX.

No to podaj wymiary tego dobranego oringa ,może się to komu przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że odpowiedzi jasnej nie ma, a sam wczoraj borykałem się z tym problemem, bo wymieniałem chłodnicę i wyciągnąłem oring... który się rozciągnął i nie mogłem go wsadzić z powrotem... wymiar oringa zarówna przy łączeniu górnym, jak i dolnym z chłodnicą to:

32mm (śr. wewn) x 4mm (średnica)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...