Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szalone Audi A4 B5 1.8T AWT


bizonek069

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem posiadaczem Audi od 3 lat, parę razy przymierzałem się do założenia wątku, ale jakoś zawsze brakowało czasu. Samochód jaki dokładnie posiadam to Audi A4 B5 2000r. 1.8T AWT seryjnie 150KM. Z wyposażenia nic specjalnego, szyberdach, system bose, przednie szyby elektryczne itp.
Ogólnie samochód przez te 3lata bardzo dużo przeszedł, przez co związałem się z nim na tyle, że nie wyobrażam sobie go sprzedawać.
Już po samym zakupie, po przejechaniu 60km padła turbina. Rok później będąc w Anglii dosyć dobrze rozbiłem auto, na początku zastanawiałem się czy nie złomować Audi i kupic B7, ale po paru nocach zdecydowałem, że to jeszcze nie czas by uśmiercać moją B5. Koszty transportu do Polski na lawecie, blacharka, przy okazji remont całego silnika..i auto po 3 miesiącach od wypadku znowu zaczęło żyć :) Ostatnio też miałem małą przygodę a mianowicie zapaliła mi się cewka zapłonowa, niestety musiałem użyć gaśnicy. Na szczęście nic poważnego się nie stało, cewkę wymieniłem i do dziś auto śmiga bez zarzutu.
Zmiany jakie zaszły w aucie od momentu zakupu, oprócz regularnych wymian części to:
- FMIC na przód
- sztywny dolot ze stożkowym filtrem powietrza K&N
- układ wydechowy 2,5 cala przelotowy
- chiptuning
- remont całego silnika
W planach jest jeszcze parę pomysłów, ale to pewnie po zimie :)
Poniżej zamieszczam parę zdjęć samochodu z przed wypadku, z wypadku i po wypadku:
mozxdpab.jpg fvlbopln.jpg aag523u8.jpg e8c93u8z.jpg 4uoicz55.jpg ay38brfr.jpg 7ls73jkq.jpg vwavi67q.jpg
Na pewno wiele rzeczy zapomniałem dopisać, ale tym będę zajmował się już na bieżąco oraz będę informował o postępach i modyfikacjach :)

Daję jeszcze linka do strony gdzie można pooglądać galerię zdjęć z montażu układu wydechowego oraz filmik jak samochód na dzień dzisiejszy pracuje :)http://baq-garage.pl/audi-a4-b5-1-8t-awt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun za reanimacje, osobiscie nie bawilbym sie chyba w to patrzsc na naszych magikow polskich, bo balbym sie o to co czas zrobi z blacha ;) Oby sluzylo jak najlepiej. Co tam za plany po zimie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magik jest dobrym znajomym więc nie bałem się, że będzie coś źle zrobione :) Co do planów na przyszły rok to na pewno felgi na lato, zastanawiam się między 17 a 18. Twardsze zawieszenie, być może zestaw bilstein b12. Obszycie kierownicy, mieszka i gałki zmiany biegów plus oklejenie wnętrza gdyż aktualnie jest troche zjechane. Co jeszcze do głowy wpadnie czas pokaże :D Byćmoże zderzak od s4, zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam, że chciałeś się w to bawić. Jeszcze jak wpadła kaska z AC albo OC to pół biedy. Ale jeśli robiłeś to za swój hajs to na prawdę gratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli myslisz czy 17 czy 18, nie mysl i bierz 18. Temat walkowany wiele razy i masa ludzi i tak kupowala w koncu 18 ;) Tym bardziej jak zawiecha wpada inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robiłem za swoje pieniądze :) po prostu przywiązałem się do tego auta i szkoda było mi go uśmiercać :) co do felg to właśnie skłaniam się bardziej w stronę 18-nastek :D ostatnio spodobały mi się ronale flat five i za nimi się rozglądam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko robiłem za swoje pieniądze :) po prostu przywiązałem się do tego auta i szkoda było mi go uśmiercać :) co do felg to właśnie skłaniam się bardziej w stronę 18-nastek :D ostatnio spodobały mi się ronale flat five i za nimi się rozglądam :)

wiem ze MATEK chciał sprzedac takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, czekam na odpowiedź :)

Napisałem, czekam na odpowiedź :)

23kp7qo.jpg

Zakupione na lato felgi od kolegi z forum :) dzięki Matek :) do lata będą wypiaskowane i pomalowane na nowy kolor, zastanawiam się nad białym lub szarym:) I jeszcze jedno pytanie, może mi coś doradzicie a mianowicie zostawić opony jakie są tj. 215/35 czy kupować 225/40 nad którymi się zastanawiam? I co zrobić z zawieszeniem, bo mam obecnie serie ale chcę zmienić, zastanawiam się nad zestawem bilstein b12 -30mm, będzie to jakoś wyglądać z tymi kołami czy szukać czegoś innego?

Edytowane przez bizonek069
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, czekam na odpowiedź :)

Napisałem, czekam na odpowiedź :)

23kp7qo.jpg

Zakupione na lato felgi od kolegi z forum :) dzięki Matek :) do lata będą wypiaskowane i pomalowane na nowy kolor, zastanawiam się nad białym lub szarym:) I jeszcze jedno pytanie, może mi coś doradzicie a mianowicie zostawić opony jakie są tj. 215/35 czy kupować 225/40 nad którymi się zastanawiam? I co zrobić z zawieszeniem, bo mam obecnie serie ale chcę zmienić, zastanawiam się nad zestawem bilstein b12 -30mm, będzie to jakoś wyglądać z tymi kołami czy szukać czegoś innego?

niema za co :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z tym kitem, poczytaj, popatrz ile ludzi było niezadowolonych z -30, bo nie siadało tak jak chcieli. Lepiej delikatnie dołożyć a kupić jakiś gwint kw, będziesz miał tą wygodę, że sobie ustawisz tak nisko jak będziesz umiał jeździć :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu tego wszystkiego chyba się przekonam na gwinta:) http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-gwint-supersport-audi-a4-b5-i6523428157.htmlco powiecie o czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeanalizowaniu tego wszystkiego chyba się przekonam na gwinta:) http://allegro.pl/zawieszenie-gwintowane-gwint-supersport-audi-a4-b5-i6523428157.htmlco powiecie o czymś takim?

Źle nie będzie, jeździć też będzie ale za tą kasą kasę możesz mieć w super stanie gwint KW i raczej tego bym szukał ;)

Napisz do szafy, ma na sprzedać v1 ;)

Edytowane przez enczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwintu dalej szukam, nowy trochę kosztuje... teraz chce kupić dystanse do flatów. Wie ktoś jakie kupić na przód i tył żeby były równo z budą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...