Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?


Arek8888

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa w A4 B5 1.9 TDI 110KM? Podpiąłem VAGa pod auto i na bloku nr 1 pokazało mi następujące dane:

861 obr./min.,

14 - ilość wtryskiwanego paliwa,

1,56 - napięcie z pompy wtryskowej,

86,4 - temperatura silnika.

Czy ilość paliwa na poziomie 14 jest w porządku?


Dodam, że to był Polski VAG 4.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.

W okienku VAGa jest napisane Blok 1, więc chyba to odpowiedni blok, ale mnie też zdziwiła ta dawka. Auto pali praktycznie od strzała, jeździ (chyba) normalnie, nie kopci, pompa wtryskowa nie cieknie. Może mu trochę mocy brakuje, szczególnie jak ruszam spod świateł, bo wydaje mi się, że zostaję w tyle za innymi autami :) Ale może też być to wina tego, że za słabo go gazuję. Jestem przyzwyczajony do samochodów benzynowych, a tam zupełnie inaczej auto reaguje na gaz. Nie wiem dokładnie jak powinien reagować diesel, mam go od niedawna i jest to mój pierwszy ropniak. Dodam, że wczoraj dałem nim się przejechać kumplowi, który był jego poprzednim właścicielem i on depnął to auto "po swojemu" i auto szło jak burza. Nie wiem już co o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.

BS00 czyli blok 0? głupie pytanie, ale jestem jeszcze zielony w tej kwestii :) Mógłbyś napisać o czym mówi ten BS 00 i co to za liczby w tym okienku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...