Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[A4 B5 AFN] Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Jaka powinna być ilość wtryskiwanego paliwa w A4 B5 1.9 TDI 110KM? Podpiąłem VAGa pod auto i na bloku nr 1 pokazało mi następujące dane:

861 obr./min.,

14 - ilość wtryskiwanego paliwa,

1,56 - napięcie z pompy wtryskowej,

86,4 - temperatura silnika.

Czy ilość paliwa na poziomie 14 jest w porządku?


Dodam, że to był Polski VAG 4.9.

Opublikowano

Dawka powinna być w przedziale 3.2-4

Opublikowano
  • Autor

Czyli moja dawka jest za niska czy za wysoka?

Opublikowano

Za niska.

Opublikowano

Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.

Opublikowano
  • Autor

Jesteś pewny, że sprawdzałeś to w bloku 01? Bo jak tak to masz baaardzo ubogą dawkę, to auto w ogóle chyba nie chce jechać. Przestawiaj to jak najszybciej, tolerancja jest od 3 do 9, ale zazwyczaj wszyscy ustawiają między 3 a 4.

W okienku VAGa jest napisane Blok 1, więc chyba to odpowiedni blok, ale mnie też zdziwiła ta dawka. Auto pali praktycznie od strzała, jeździ (chyba) normalnie, nie kopci, pompa wtryskowa nie cieknie. Może mu trochę mocy brakuje, szczególnie jak ruszam spod świateł, bo wydaje mi się, że zostaję w tyle za innymi autami :) Ale może też być to wina tego, że za słabo go gazuję. Jestem przyzwyczajony do samochodów benzynowych, a tam zupełnie inaczej auto reaguje na gaz. Nie wiem dokładnie jak powinien reagować diesel, mam go od niedawna i jest to mój pierwszy ropniak. Dodam, że wczoraj dałem nim się przejechać kumplowi, który był jego poprzednim właścicielem i on depnął to auto "po swojemu" i auto szło jak burza. Nie wiem już co o tym myśleć.

Opublikowano

Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.

Opublikowano
  • Autor

Jak zmienisz dawkę to zobaczysz, że auto naprawdę jeździ o niebo lepiej, bo taka dawka jest nieakceptowalna.Wejdź w BS 00, czwarte okienko, powinno być między 15 a 20.Ty masz pewno koło100.

BS00 czyli blok 0? głupie pytanie, ale jestem jeszcze zielony w tej kwestii :) Mógłbyś napisać o czym mówi ten BS 00 i co to za liczby w tym okienku?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.