Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Przyspieszaniu z małych obrotów


SoltyS123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z moją A4 1997r, gdy nagle dam gazu to się dławi, czasami nawet jak stoję pod górkę muszę wbić pond 3tyś obrotów, bo się dławi i nie da sie ruszyć, posiadam krótki film na którym trzymam gaz do podłogi(na jałowym) a on powoli wchodzi na wyzsze niz 1,5tys, mogę wrzucić jeżeli miałby w czym pomóc, na ciepłym czy zimnym silniku to samo, beznyna(bez gazu), czy to moze byc wina zapchanej przepustnicy? obroty trzyma równe nie faluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trzyma obroty to raczej nie przepustnica, odma może być dziurawa, posprawdzaj czy Ci gdzieś nie ciągnie lewego powietrza to tez ma wpływ na to, jak masz możliwość to błędy sprawdź na vagu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczelność -podstawowa sprawa. Wężyk podciśnienia listwy wtryskowej sprawdzić. To takie abecadło -szczelność, lecz mało kto ją sprawdza starannie i niezauważona dziurka robi dużo większą...w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zapomniałem dodać o tym przewodzie na pompie paliwa a to ważna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi jak będę miał chwilkę czasu to spróbuje to jakoś sprawdzić, a mógłby mi ktoś wytłumaczyć w wielkim skrócie na czym polega te sprawdzenie vag-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG to jest program komputerowy do samochodów grupy volkswagen,audi,skoda i tym o to właśnie programem możesz usuwać błędy ze swojego samochodu itp, itd, więcej informacji na google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest sprawdzenie błędów na komputerze i ewentualne ich usunięcie? W sobotę podaje do mechanika i zobaczymy czy jakieś błędy wyskoczą, jak na razie dziękuje za odpowiedzi


Właśnie wróciłem od mechanika, wyskoczył

-błąd czujnika przepustnicy

-nieciągła

co to oznacza? jak wziąć się za naprawę tego błędu ?


Pany co poradzicie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Cię czeka czyszczenie przepustnicy plus adaptacja, trzeba było pytać mechanika na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział żebym zostawił u niego samochód to sie zajmie nim, a Ja zbytnio nie chce płacić za coś co mogę sam zrobić, poza tym, lubie byc ubrudzony po łokcie w smarach;) Ale prowadzę audi na zagazowanie wiec narazie nic nie będę robił z tym i zobaczę czy bedzie to na gazie występować, dziekuje za odpowiedzi ;)


Witam, odebrałem samochód od mechanika na gazie nie ma tego problemu, mechanik odme wymienił bo cała popękana była nic nie pomogło, ale raczej juz nie bede tego robił, wiadomo ze teraz większość na gazie będę jeździł, także dziękuje za pomoc i zainteresowanie problemem można zamknąć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olanie tematu to nie jest dobre rozwiązanie. Tylko na gazie jeździć przecież nie będziesz bo motor moment padnie. Poszukaj przyczyny. Znając życie będzie to jakaś drobnostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...