Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B7 BLB] Najczęstsze usterki 2,0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Posiadam Model A4 SLINE 2005 BLB 2.0 TDI. Chciałbym sie poradzić osób z większym doświadczeniem jake sa najczęstrze usterki w tych modelach? Na co powinienem zwrócić uwagę i jakie części powiniem wymienic. Samochód był serwisowany,wymiana oleju była LONG LIFE zmienie ją na 10-13tys km. Każda pomoc mile widziana!!! Czy w okolicach poznania jest gdzieś dobra firma która wydusi z tego diselka więcej koni :> Pozdrawiam

Opublikowano

Pękająca głowica, wtryski , napinacz pompy oleju to bardzo częste awarie tego silnika.

Nie przejmuj się koszty wymiany tych elementów to groszowe sprawy zaledwie kilka tysięcy złotych więc możesz spać spokojnie :tongue4:

Opublikowano

silnik masz ten co ja i S-line tak jak ja ..... ja jestem zadowolony z auta ....ale są głosy negatywne również ....to pewnie też zależy jak trafisz ....po jakim poprzedniku....Swoją audiczkę zalałem Motulem Specyfic i jestem zadowolony...zmiana co 10tyś .....program z tego co czytam to Rogal lub Dynosoft, albo napisz do Iversona gdzie robił .... :)

życzę Ci bezawaryjnego użytkowania

Opublikowano

napinacz pompy oleju

Chyba słyszałeś, że gdzieś dzwonią ale nie wiesz do końca gdzie :tongue4::polew:

Wady jak koledzy wspomnieli to:

- pękające głowice,

- pompowtryskiwacze robiące psikusy,

- umierające turbiny Made in Romania,

- wycierający się zabierak pompy oleju,

- hałasujące i rozwalające się kółeczko zębate napędzające wałki wyrównoważające

Generalnie problemy z napędem wałków usunięto w 2006 po przejściu na napęd kołami zębatymi. Głowice w tego co wiem nie są w A4 aż tak kłopotliwe jak w A3 - wynikać to może z innego obiegu zimnego paliwa. Wady w glowicach usunięto w roku modelowym 2007.

Co do moda polecam Rogala z MR Motors :good:

Opublikowano

napinacz pompy oleju

Chyba słyszałeś, że gdzieś dzwonią ale nie wiesz do końca gdzie :tongue4::polew:

Wady jak koledzy wspomnieli to:

- pękające głowice,

- pompowtryskiwacze robiące psikusy,

- umierające turbiny Made in Romania,

- wycierający się zabierak pompy oleju,

- hałasujące i rozwalające się kółeczko zębate napędzające wałki wyrównoważające

Generalnie problemy z napędem wałków usunięto w 2006 po przejściu na napęd kołami zębatymi. Głowice w tego co wiem nie są w A4 aż tak kłopotliwe jak w A3 - wynikać to może z innego obiegu zimnego paliwa. Wady w glowicach usunięto w roku modelowym 2007.

Co do moda polecam Rogala z MR Motors :good:

fachowa odpowiedź bez zbędnych emocji :notworthy:

Opublikowano

kurcze od pewnego czasu obserwuje niepokojący trend na tym forum.

Wszyscy piszą o wadach silnika BLB i się wzajemnie "nakręcają".

Za chwile zacznie występować tu zbiorowa panika i histeria...

Sprawy niezawodności silnika 2.0 tdi były juz omawiane nieraz na tym forum. Wysztarczy wcisnąc przycisk szukaj, a nie zakładać nowych tematów i przykładać się do zbiorowej paniki.

Panowie każde auto ma jakieś wady a każdy przypadek i egzemplaz jest inny.

Pozdrawiam

Opublikowano

kurcze od pewnego czasu obserwuje niepokojący trend na tym forum.

Wszyscy piszą o wadach silnika BLB i się wzajemnie "nakręcają".

Za chwile zacznie występować tu zbiorowa panika i histeria...

Sprawy niezawodności silnika 2.0 tdi były juz omawiane nieraz na tym forum. Wysztarczy wcisnąc przycisk szukaj, a nie zakładać nowych tematów i przykładać się do zbiorowej paniki.

Panowie każde auto ma jakieś wady a każdy przypadek i egzemplaz jest inny.

Pozdrawiam

z tym się zgodzę, dlatego jak można panie moderatorze scalić te tematy byłoby dobrze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.