Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b6 1.8T BFB Wentylator się nie załącza :(


Wiktor198686

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów mam dość spory problem mianowicie: Nie załącza mi się wentylator zaczęło się od tego że nie wzrastała mi temperatura silnika pomyślałem ze termostat się nie otwiera wiec go wymieniłem uzupełniłem płyn i teraz nie włącza mi się wentylator temperatur silnika na desce wskazuje 90 stopni natomiast w vagu wskazuje nawet 112 stopni a wentylator dalej nic bardzo proszę o informacje który czujnik temperatury w moim 1.8T BFB odpowiada za załączenie wentylatora czy ten w dolnej części chłodnicy po prawej stronie czy może jakiś inny dodam jeszcze że wykonałem test w vagu i wentylator normalnie się odpalił proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za prace wentylatora odpowiada ten na dole w chłodnicy super a masz może jakiś namiar na niego nr gdyż nie za bardzo mogę go rozebrać i sprawdzić z góry dzięki

( No a dlaczego w Vagu mam inna temperaturę niż podaje wskaźnik na zegarach ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06A 919 501 A

sprawdzałeś g2/62 i trzeba to sprawdzić w silniku i w zegarach

A był bys tak miły i powiedział jak to sprawdzić dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z wentylatorem, nie pomogła wymiana czujników.

(engine-> Output Tests -> Fan...) powinien się załączyć wentylator. Jak się nie złączy możliwe, że uszkodzony jest moduł wentylatorów (tak było w moim przodu), ten przy wentylatorze ;) Sam wentylator jeśli jest dobry, powinien włączyć się przy włączeniu klimy

Temperatury sprawdzasz dla obu czujników i porównujesz, różnica jeżeli jest duża, wskazuje uszkodzenie albo np. termostatu albo czujnika, pompy etc

Edytowane przez ganjaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...