Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitornic - szum skrzyni przy puszczeniu gazu


pesieka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy spotkał ktoś się w automacie multi że np. jadąc z prędkością 100km/h puszczając gaz słychać szum - stukotanie w skrzyni - silniku. Chyba to nie normalne. Po za tym myślę że ok po za tym że na postoju przy zmianie z P na D lekko samochód szarpnie.

Ktoś może miał taki przypadek. Co z tym robić.

Pozdr

Piotrek


czy ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego. I dodatkowo jak dojeżdżam np powoli do skrzyżowania hamując silnikiem bez pedalu hamulca to takie coraz wolniejsze stukanie. Jak się zatrzymam cisza. Jak cofam bez gazu czyli wrzuce R i puszczam hamulec i sam jedzie to słyszę takie cykliczne ciche pykanie. Nie mam pojęcia co to. Padają podejrzenia na dwumasowe koło zamachowe bo jest w multi. Nie wiem czy słusznie. Mi nic nie szarpie. Skrzynia działa płynnie zawsze. Mechanicy u mnie w okolicy odsyłają mnie do kogoś od automatów i chyba umowie się gdzies w Warszawie bo mam najbliżej. Wkurza mnie to juz tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki. Ja też się wybiorę do kogoś od automatów. Jak coś się dowiesz daj znać.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

****************************************

No cóż byłem u mechanika i okazało się brakowało 1.5 litra oleju. Po dolaniu i adaptacji skrzynia juz nie szarpie na postoju jednak podczas jazdy dalej coś tam szumi po puszczeniu gazu 80-100 km/h. Zastanawiam się czy aby to nie łożysko w kole. Po diagnostyce nie wyszły żadne błędy.

Czy to prawda że multitroniki wytrzymują 250km x 1000 i zaczynają się pieprzyc? Tak mi powiedział mechanik od skrzyni. Moje auto ma 195 wiec niby trochę mogę się pocieszyć

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Edytowane przez pesieka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja za tydzień dopiero oddaje samochód do mechanika od skrzyń i ma zlać olej( wymieniałem w wakacje) i zobaczyć jak wygląda po tym czasie, wyciągnąć sterownik i że tak powiem od d*py strony zajrzeć do środka bo jak twierdzi coś tam można sprawdzić w ten sposób. Ja się nie znam. Jak do niczego nie dojdzie to już zdecydowałem że powiem zeby wyciągał skrzynie i niech ją rozkładają cała i wymieniają co trzeba. Potrzebuję sprawnego samochodu i nie chce jeździć w strachu że na trasie coś padnie. Zresztą jak sam powiedział taniej będzie wymienić teraz coś co się zaczyna sypać niż później cała skrzynie regenerować. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego. I dodatkowo jak dojeżdżam np powoli do skrzyżowania hamując silnikiem bez pedalu hamulca to takie coraz wolniejsze stukanie. Jak się zatrzymam cisza. Jak cofam bez gazu czyli wrzuce R i puszczam hamulec i sam jedzie to słyszę takie cykliczne ciche pykanie. Nie mam pojęcia co to. Padają podejrzenia na dwumasowe koło zamachowe bo jest w multi. Nie wiem czy słusznie. Mi nic nie szarpie. Skrzynia działa płynnie zawsze. Mechanicy u mnie w okolicy odsyłają mnie do kogoś od automatów i chyba umowie się gdzies w Warszawie bo mam najbliżej. Wkurza mnie to juz tragicznie.

No i jak ? Był kolega u mechanika ? W sprawie tego skukania. Czy potwierdził się dwumas?

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. U mnie cały czas trajkocze przy puszczonym gazie i tez musze do kogoś podjechać żeby się nie supło na dobre.

Jak coś kolega będzie wiedział to daj znać jestem ciekawy

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwonił do mnie mechanik i podejrzewają poduszki silnika i w ponoedzialek maja je wymontowac bo podobno skrzynia chodzi idealnie (też tak myślę), podobno pomiary komputerem wyszły ok i to nie dwumas. W poniedziałek mają zadzwonić czy to na pewno to. Ja to jakoś myślę że się mylą. Dla mnie te dźwięki dobiegają ze skrzyni mimo że działa dobrze. Z drugiej strony to ludzie od skrzyń więc powinno im zależeć na remoncie skrzyni, a nie wymianie tylko poduszek :D czas pokaże. Po niedzieli napiszę co dalej wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Ciekawe.

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem mylili się. Jednak wlasciciel wie lepiej gdzie w jego aucie stuka.Poduchy rzeczywiście były zniszczone ale po wymianie na nowe nic się nie zmieniło. Jutro skrzynia z auta na stół. Co by nie bylo panowie powiedzieli że w tym tygodniu auta nie zrobią na pewno i dopiero w przyszłym będę mógł odebrać więc kazalem wymienić wszystko co będzie się kwalifikowalo do wymiany. Czyli de facto wyjdzie remont skrzyni. Po jutrze mają mi określić koszt naprawy. Jak już będę wiedział co i za ile to napiszę. Zatem rozwiewam wszelkie złudne nadzieje panowie. Żadne pierdółki tylko niestety skrzynie trzeba zdjąć i robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem mylili się. Jednak wlasciciel wie lepiej gdzie w jego aucie stuka.Poduchy rzeczywiście były zniszczone ale po wymianie na nowe nic się nie zmieniło. Jutro skrzynia z auta na stół. Co by nie bylo panowie powiedzieli że w tym tygodniu auta nie zrobią na pewno i dopiero w przyszłym będę mógł odebrać więc kazalem wymienić wszystko co będzie się kwalifikowalo do wymiany. Czyli de facto wyjdzie remont skrzyni. Po jutrze mają mi określić koszt naprawy. Jak już będę wiedział co i za ile to napiszę. Zatem rozwiewam wszelkie złudne nadzieje panowie. Żadne pierdółki tylko niestety skrzynie trzeba zdjąć i robić.

Witam,

Jestem ciekawy czy się wyjaśniła sprawa. Czy skrzynia już po naprawie i czy jest już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalone bieżnie obie i łańcuch. Katowana była przez poprzedniego wlasciciela na zasadzie odpalony silnik i do dechy zanim cokolwiek się rozgrzalo. Na jednej i drugiej bieżni wyryte progi i łańcuch przytarty na maxa. Jedna bieżnia 2800zl łańcuch 1200zl a druga bieżnia niedostępna. Tylko używki. Nie wiem co robić. Chyba druga skrzynie trzeba kupić. Mam skrzynie z oznaczeniem GHV i na alledrogo są dwie każda po 2700zl z jakąś gwarancja rozruchowa. Tylko boję się bo moja chodziła idealnie oprócz dźwięku który był opisany wcześniej i co jeśli z "nową" będzie to samo? Masakra. Powstaje też pytanie czy na miejsce skrzyni GHV pasuje p&p skrzynia np. GGS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to żeś mnie zamartwił. Matko u córko!

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto może wiedzieć czy np bieżnie z ggs przypasują do mojej GHV. Bo jeśli tak to znalazłem ggs za 1700 i same bieżnie bym zabrał do swojej jeśli by były ok i nowy łańcuch do tego uszczelniebia i olej.

21-11-16 Dzisiaj padła decyzja o zmianie na manual. Koszt remontu multi na poziomie 8tys zł przerasta mnie. W piątek auto jedzie do Robin Car w Strachocicach poleconego przez Bart-s'a. Koszt okolo 3500zł. Odbiór około 10 grudnia. Po zmianie napisze jak to wyszlo i jak dziala.

Edytowane przez mimi856
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem ciekawy jakie efekty po wymianie.

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Czy takie stukotanie może się wiązać z łożyskiem na wałku ataku?

Jakie koszty naprawy?

Piotr odpisał Samsung A3 Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...