Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak predkosci - nie nalicza KM


dziend0bry

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Walcze juz z tym dluzszy czas, wiec do rzeczy:

Jest u mnie problem z predkosciomierzem, nie działa, nie zlicza kilometrów.

Czasem jest tak, ze przez 1000 km dziala swietnie, zeby nagle spasc do 0kmh i tak jest przez nastepne 3000km.

Nieraz podczas jazdy poskakuje, wskazuje przez sekunde pooprawna predkosc, waha sie w gore w dol, spada do 0, potem wraca, no cuda na kiju.

MAŁO TEGO! Kiedyś przekrecilem kluczyk bez odpalania samochodu a predkosc juz leciała w góre, stojąc w miejscu bez odpalonego silnika mialem ponad 100kmh i nabijany przebieg!

Test zegarow w VAG przechodzi perfekcyjnie, bledow w zegarach nie ma.

Jest jeden dotyczacy 'Vehicle Speed Sensor - Implausible signal' - idac tym tropem wymienilem czujnik - myslalem, ze juz jest ok, dwa dni jezdzilem i powtorka z rozrywki, odpalam rano samochod i juz jade z 0kmh.

Zamowilem kolejny czujnik, majac nadzieje, ze ten moze byc uszkodzony - sprobuje jeszcze raz wymienić, posprawdzam tez kable, kostki (bo tego nie robilem) a teraz ode mnie pytanie bardzo wazne:

Chcąc wykluczyc uszkodznie pierscienia magnetycznego w skrzyni (automat 4 bieg) czy możliwe jest, ze przy jego uszkodzeniu predkosc nawet jest podawana na licznik po przekreceniu kluczyka bez zaplonu? Czy po prostu jest gdzies zwarcie i dlatego są takie odpały?

A jeśli juz pierscien... da się go wymienić bez targania skrzyni? I moze znacie kogos, nawet znajomego, ktory byłby w stanie mi to zrobic na dolnym slasku?

Pozdrawiam i licze na odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam mam to samo ale problem pojawił się zaraz po wymianie filtra oleju, czyli najprawdopodobniej został przerwany przewód. Czujnik jest rozbieralny ale jak na razie nie mam czasu tam zajrzeć. Sprawdziłem napięcie na kostce i mam 9V przy włączonym zapłonie i nie wiem czy takie powinno być . Zobacz może u siebie i poruszaj lekko przewodem, może gdzieś coś nie styka...

Edytowane przez Tomek 33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...