Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zabezpieczyc autko przed kradzieżą


WYSKUN

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc:)

Chciałbym poprosić Was abyście podpowiedzieli mi jak zabezpieczyc autko przed kradzieżą. Audi a4 b6 1.8t. Mysle np o czyms takim jak jakiś "pstryczek elektryczek" co odcina np pompe paliwa albo zapłon albo cos innego. Podpowiedzcie mi co moge kupić i jak zamontowac (schemat jakis albo coś:)) a może na stałe wyciagnac bezpiecznik (chyba nr 12) od gniazda diagnostycznego (bo chyba zlodzieje też włamuja sie podpinając kompa:)) A jak na noc bede wyciągał bezpiecznik od pompy paliwa? (bez nr 28 jak sie nie myle):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowanie bezpieczników do dobry pomysł?

Ja na miejscu lepkorekiego miałbym w kieszeni kilka uniwersalnych sztuk na zapas.

Jak dla mnie wygrywa pstryczek elektryczek.

Kolega w A4 B5 ma taki guzik schowany pod mieszkiem od lewarka zmiany biegów, wszystko ukryte, nic nie trzeba wycinać, przerabiać, a ten kto nie wie - nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pstryczek elektryczek to super sprawa :) sam bym sobie takie zrobił, gdyby nie to, że do elektryki mam dwie lewe ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pstryczek elektryczek to super sprawa :) sam bym sobie takie zrobił, gdyby nie to, że do elektryki mam dwie lewe ręce.

no właśnie fajnie jakby ktoś jakiś schemat dał jak zrobić i co kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w moim pierwszym samochodzie tego typu pstryczek założony przez poprzedniego właściciela - odcięcie zapłonu. Strasznie denerwujące przed każdym rozruchem szukać tego ręką i naciskać, pojechałem do elektryka i kazałem to usunąć. Pomyśl dwa razy nim sobie założysz takie "udogodnienie".

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DROGA. I nie do obejścia bez demontażu podszybia. jeśli umieścisz pod ECU.

odszukaj moje posty o tym.

http://www.elmax-alarmy.pl/cyklop-blokada-zaplonu-tryb-serwisowy.html

nawet OBD nie pomoże jak zrobisz odcięcie ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBD można bardzo fajnie zabezpieczyć, kupisz w elektronicznym taki przełącznik przel011_AP.JPG i puszczasz przez niego linie K oraz któryś z CANów. W razie potrzeby wpięcia się VAGiem przełączasz i działa :)

Co do przycisku odcięcia pod mieszkiem, to jest pierwsza rzecz którą "macają" złodzieje, zbyt oklepane miejsce. Zawsze można pomyśleć i zamontować tak, że jedną ręką dotykasz miejsca ( np śrubki pod którą jest rozbrojenie blokady ), a drugą do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Radka jest niezły.

Nie wiem czy to trochę nie przesada takie kombinacje w 15 letnim aucie, chociaż fakt że 0000 czasem we Wrocławiu znikają. Z drugiej strony moja B6 nie jeden dzień przestała tam na ulicy i jakoś nie ukradli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Radka jest niezły.

Nie wiem czy to trochę nie przesada takie kombinacje w 15 letnim aucie, chociaż fakt że 0000 czasem we Wrocławiu znikają. Z drugiej strony moja B6 nie jeden dzień przestała tam na ulicy i jakoś nie ukradli :)

Ponoc b6/b7 to najbardziej kradzione auta:) jakies zabezpieczenia bym chcial miec. Spalbym wtedy spokojniej:)

OBD można bardzo fajnie zabezpieczyć, kupisz w elektronicznym taki przełącznik przel011_AP.JPG i puszczasz przez niego linie K oraz któryś z CANów. W razie potrzeby wpięcia się VAGiem przełączasz i działa :)

Co do przycisku odcięcia pod mieszkiem, to jest pierwsza rzecz którą "macają" złodzieje, zbyt oklepane miejsce. Zawsze można pomyśleć i zamontować tak, że jedną ręką dotykasz miejsca ( np śrubki pod którą jest rozbrojenie blokady ), a drugą do masy.

Doczytałem się też ze bezpiecznik nr 43 odpowiada za sterownik silnika (czyli skrzynka ECU?)

A jakby zrobić też pstryczek elektryczek który odłącza prąd do ECU? to auto chyba też nie odpali bez ECU. Dobrze rozumuje? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...