Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Plamy z cementu


1977andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam nadzieję, że dobry dział wybrałem.

Moje autko zostało ochlapane przy budowie. Myślałem, zę to tylko brud I jeździłem kilka dni.

Teraz okazuje się, że to chyba była jakaś zaprawa cementowa.

Z okna zmyłem to po pewnym czasie Mr Muscle, natomiast z lakieru nie dało się.

Podjechałem do lakiernika i on przetarł rozpuszczalnikiem Nitro. Plamy schodzą, ale pod kątem widać pozostałość po obramówce plamy.

Lakiernik mówi, że trzeba spolerować. Wyczyścił tylko cześć zabrudzeń przy mnie, reszta oczywiście za kasę I w innym terminie.

Auto jest nowe, służbowe (ale wolę temat załatwić sam z różnych powodów). Więc troche ta polerka mnie odstrasza. Lakier czarny, metalik.

Macie jakieś propozycje, sprawdzone preparaty?

W internecie piszą o kwasku cytrynowym, occie, różnych specyfikach do maszyn budowlanych oraz kilku kuchenno/łazienkowych ogólnodostępnych preparatach.

Wolałbym jednak zastosować coś dedykowanego do auta i sprawdzonego przez Was.

Ta zaprawa raczej się nie wżarła w lakier bo paznokciem daje radę zdrapać do czystego lakieru...natomiast nie będę drapał kilkunastu plamek.

Dzięki za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował najpierw, Tenzi BetoRast a potem wyglinkować, jak nie pomoże to polerka ale wybrałbym zamiast zwykłego lakiernika profesjonalne studio detailingowe i powinno grac :oczko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował najpierw, Tenzi BetoRast a potem wyglinkować,

Pomysł tylko dla bardzo wprawnej osoby, jeśli zostaną resztki tej twardej zaprawy i nie będą dobrze zagniecione w glince, może być bardzo nieciekawie.

Najmniej inwazyjnie jeśli jest ich tylko kilkanaście to je delikatnie paznokciem usnąć...

Edytowane przez Jakoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plamy schodzą, ale pod kątem widać pozostałość po obramówce plamy.

Tylko do tego bym spróbował glinkę........natomiast Andrzej jeśli nie czujesz się pewnie poszukaj dobre studio detailingowe, być może nałożenie maszynowo dobrego cleanera już wystarczy.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko ładnie usunięte. Było potrzebne lekkie spolerowanie.

Najlepiej oddać auto do profesjonalistów i nie kombinować z różnymi poradami z Internetu.

Będzie nauczka na przyszłość żeby szybko zmywać takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówiłem studia detailingowe to wybawienie w takich sytauacjach, czasami nawet jak sam bys chciał robic pewne rzeczy to koszt sprzętu i środków jest większy od kosztów całej usługi nie mówiąc o doświadczeniu i profesjonalizmie takiego studia, a pewnie każdy z nas zna takich super lakierników dla których radą na wszystko jest pasta Tempo ...... :grin::grin::grin::grin::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...