Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy zakup HERTZ ES 250 w skrzyni mdf do tego wzmacniacza ma sens ?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad zakupem w/w skrzyni basowej (250W rms) z tym, że posiadam wzmacniacz gta 260 który ma na mostku 1x180W rms i wiem że nie jest demonem mocy ale chciałbym wiedzieć czy jest on w stanie pociągnąć taki głośnik czy może zakup takiej skrzyni mija sie z celem.Widziałem jeszcze na allegro hertz DS250 mocy rms 150W może on zagrałby lepiej z tym wzmacniaczem? Doradźcie mi co kupić może jakiegoś JBL czy może z takim wzmacniaczem nie mam sensu kupowania w/w głośników bo i tak nie zagrają one na miarę swoich możliwości i zadowolić sie czymś z niższego przedziału cenowego.Dodam że do wydania na ten cel mam max 400zł. i chciałbym żeby był to głośnik max 25cm.ze względu na gabaryty skrzyni. Słucham muzyki a gatunku pop i rock.To chyba tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zakup basu bez odsłuchu mija się z celem.. Nawet jeśli chodzi o te 400 zł nie odważyłbym się na zakup "na pałę". Jak już masz piecyk i chcesz pod niego dobrać skrzynkę to podjedź do do jakiegoś nawet marnego zakładu car-audio i przesłuchaj różne propozycje.. Naprawdę warto :) To nie kosztuje, a nie zdażyło mi się, żeby robili w tym kierunku jakieś problemy :wink4: Po drugie domyślasz się, że 180 w mostku szału nie zrobi, no ale lepiej żeby coś już tam zagrało niż miałoby nic nie grać :tongue4: Zawsze uzupełnisz sobie trochę pasmo :wink4:

Moim zdaniem lepiej zagrałby słabszy głośniczek bo usłyszysz z niego tyle ile dał mu producent. A mocniejszy może się gubić.. wzmacniacz nie będzie miał nad nim do końca kontroli i bas może być męczący.. Ale właśnie dlatego polecam wizytę w zakładzie CA :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i dobry pomsł :mysli:.Spróbuję z tej strony podejść do tematu[br]Dopisany: 24 Grudzień 2008, 00:15_________________________________________________Może ktoś mi poleci jakis dobry car-audio w okolicach Szczecina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz jest prądożernym głośnikiem, 180w jest dla niego zbyt mało. Uważam, że w tym przedziale cenowym masz kilka propozycji:JL Audio (który według mnie nadawałby się bardziej do czarnych rytmów), Intertechnik 08, możesz upolować też rockforda ze starszej serii,lub dorzucić około 100 zł i wyrwać np Cerwin Vege 104d tylko z tym wiąże się wymiana pieca

Zgadzam się z przedmówcą, że najlepiej udać się do jakiegoś zakładu i poobcować z tymi subami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tego Hertza masz w obudowie otwartej to warunkowo może to zagrać (dosyć mocno ale niezbyt dokładnie), ale wskazany był by mocniejszy piec.

Tak jak kolega pisał JL był by mniej wymagający jeśli chodzi o dostarczaną do niego moc. Choć

PB robi ciekawe subiki za niewygórowaną kasę.

Propozycji może być cała masa - najlepiej posłuchaj i wybierz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...