Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 - walnięta w hak holowniczy, wygięta podłoga - czy warto kupić


Marcin Lew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowni Panowie i Panie, to mój pierwszy post na forum, niestety jeszcze nie posiadam żadnego modelu Audi ale tutaj właśnie pojawia się moje pytanie.

Mianowicie do kupca mam Audi A4 B5 z 2000 roku która dostała w hak holowniczy - nie znam dokładnych kwestii wypadku itd, z oględzin wstepnych wynika że naruszyło płytę podłogową, drzwi tylne jak widać odstają około 1cm zarówno lewe jak i prawe ciężko się zamykają, jak również podłoga w bagażniku jest pofałdowana tak samo jak oba tylnie błotniki. Tu Panowie naprawdę ważne pytanie do specjalistów - czy jest sens za 4 tys zł kupować taki samochód w sensie w tym stanie ? Znajomy blacharz twierdzi że jest to w stanie zrobić - naciągnąć tył itd. dokładnie nie dopytywałem, nie chodzi tu tyle o kwestię pieniędzy chociaż to oczywiście też ale o moje bezpieczeństwo w przyszłości- wiadomo hak przyjął na siebie praktycznie całe uderzenie więc poszło też po podłużnicach pod spodem auta widać pęknięcia w dwóch miejscach - ciężko mi opisać w których może jutro uda mi się dokładniejsze zdjęcia zrobić - ale najważniejsze pytanie czy jest sens się w to pchać? Bardzo proszę o wasze opinie wiem że zdjęć mało ale starałem sie opisać dokładnie. Jak widać po zdjęciach dach jest nie ruszony całe to uderzenie poszło w spód samochodu tym samym wciskają jak gdyby bagażnik do przodu od dołu auta, wydaje mi się również że pomiędzy drzwiami przednimi i tylnymi jest o wiele mniejsza szczelina niż to powinno być fabrycznie - możliwe że słupki boczne też się przesunęły ?

14618805_1201171683286905_1624407406_o.j 14724194_1201175879953152_307358514_o.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja też bym odpuścił. W takiej cenie można kupić szrot, ale przynajmniej nie walnięty, którym ewentualnie można będzie bezpiecznie jeździć. Naciąganie blach to kiepski pomysł. Na pewno będą problemy z geometrią auta, może Ci znosić podczas jazdy, a opony będą rwały nieodwracalnie. Natomiast o bezpieczeństwie jazdy takim autem nawet nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, myślałem że to warte bo auto było poszanowane i zadbane w dodatku jest a dobrą cenę ale zaczynam sie bić z myślami zeby jednak zrezygnować bo faktycznie nie wiadomo co będzie potem - widziałem na podnośniku pęknięcia w okolicach podłużnic - nie wiadomo jak sytuacja wygląda nad bakiem patrząc z boku auta "d*pa" samochodu jest podwinięta do spodu jak by wygięta w banan. Czyli twierdzicie żeby absolutnie się za to nie brać ? Blacharz twierdzi że jest to wstanie naciągnąć ale jak drzwi się nie domykają i odstają od góry to jakoś mi się nie wydaje że to tak nareperuje w prosty sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...