Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

3.0TDi - wyrzuca płyn

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Silnik to 3.0bTDi - 313PS, pojawił się od pewnego czasu problem:

Podczas szybkiej autostradowej jazdy 200+ km/h wyrzuca płyn chłodnicy, przez zbiorniczek albo tym zaworem pod zbiorniczkiem - jakieś pół litra na drodze ok. 200km

Został wymieniony na nowy oryginalny zbiorniczek, korek, wraz z zaworem i wężem

Ale problem nie ustał.

Problemu nie ma, gdy jeździmy do 150-170km/h - płyn wtedy nie zostaje wyrzucony.

Zapewne tworzy się gdzieś za duże ciśnienie?

Po okręceniu korka od płynu chłodniczego nie czuć zapachu spalił, ani nie widać oleju.

Stan oleju tez nie ulega zmianie.

Podnoś czapkę, choć objawy aż tego nie potwierdzają?

Na co można jeszcze zwrócić uwagę?

Silnik ma seryjne doładowanie, które jest już spore - chyba ponad 2 bary

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Może chłodnica EGR, niekoniecznie będzie czuć spaliny, bo dużo nie potrzeba żeby wypchnęło.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Wydmuchana uszczelka pod głowica . Chłopaki z ctr tuning robili takie audi a6 3.0 tdi 233KM identyczny objaw

Przyczyna wydmuchana uszczelka pod głowica

Opublikowano

Jedz na test spalin w plynie. Na pewno pokaze prawde. Mialem podobny przypadek (co prawda nie w 3.0), wyrzucalo płyn tlyko przy ostrej jezdzie.

Opublikowano

lepiej sprawdzic chlodnice egr jakby byla uszczelka to by pompowało ciśnienie na postoju tez, moża sprawdzic czy nie ma spalin w płynie. Poza tym przy takiej jezdzie i uszkodzonej uszczelce napewon uszkodzenie by sie powiekszyło i pompowało jak szalone, a chłodnia egr puszcza w zależności od predkości obrotów pompy wody

Opublikowano

Panowie tylko co da test spalin, skoro zależnie od uszkodzenia chłodniczki EGR mogą być spaliny w płynie też z tego powodu, szczególnie przy dużym doładowaniu...

No i tak jak kolega Romanzlasu pisze, przy kilku takich przejazdach płyn by już zdrowo walił po uszczelce. Miałem strzeloną akurat w V6 benzynie i po 2kkm uszczelka z trudności z paleniem rano lała tak, że zablokowało tłok...

Edytowane przez olinek2

Opublikowano

No ja z lekko przepuszczającą uszczelką jezdziłem poł roku i sie nie powiekszala dziura. Rożne są przypadki.

Opublikowano

na uszczelkę musisz mieć nalatane kilka setek...

Opublikowano

Sprawdź Chłodniczkę jak koledzy piszą. Przy uszczelce często jeszcze leci biały dym z wydechu i widać pęchęrze w zbiorniczku bo układ się zapowietrza.


wystarczy obejść chłodniczkę i zobaczysz czy problem dalej jest

  • 10 miesięcy temu...
Opublikowano

Halo Halo czy jest tu ktoś kto ma taki problem jak wyrzucanie Płynu jak opisał bizOn? 

  • 5 lat później...
Opublikowano

Bizon - dowiedziałes sie co było powodem twojego problemu?

Dzieki za info

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.