Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpnięcie "siepnięcie" przy zmianie biegu


CreShu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukałem podobnego tematu lecz nic nie znalazłem lecz jak jest z góry przepraszam za nowy. Więc mam taki problem, że gdy ruszam..jadę 1 wrzucam 2 i szybciej puszczę sprzęgło to jest takie siepnięcie szarpnięcie autem, nie jest to płynne jak powinno być . Na wyższych biegach raczej nie odczuwalne jak już to bardzo delikatnie z 2 na 3. Zaś gdy bardzo powoli puszczam to bez problemu płynne to jest. Półosie przeguby nowe.. Olej w skrzyni nie wymieniany za mojej kadencji. Ktoś coś podobnego miał ? Nie ukrywam jest to dość uporczywe jadąc ruszając i takie szarpanie zwłaszcza gdy chcę bardziej dynamicznie ruszyć.

Edytowane przez CreShu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki sprawdzone wszystkie w porządku. A jezeli by to były poduszki to tylko z 1/2 by było szarpanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic wspólnego z paliwem, to czuć mechaniczne takie przeniesienie napędu że szarpnięcie jest.. dam porównanie jak np holujesz kogoś i od razu ruszasz zanim linka sie napnie to takie szarpanie jest wtedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeguby wewnętrzne. Jeśli to, to czekam na informacje czy pomogło. Bo ja mam to ale w dieslu :D A już nie mam sił, i środków żeby je wymienić. Bądź osobą doświadczalną :D


edit;

No albo skrzynia taki luz ma, albo poduszki. Ja nie mam pojęcia. xd ja mam tak że jak z malutkiej prędkości wrzuce 1, i puszcze sprzęgło, to mam kangura. Nauczyłem się z tym jeździć. I np na 3 dobrze to czuć. Jedziesz, trzymasz gaz nic - puszczasz - i czujesz po lewarku jak się cofa. Dodasz gazu, idzie do tyłu, pusćisz i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego up, przeguby wew. były sprawdzane mają minimalny luz. Mam podobnie do cb jak odpuszcze gaz to jest takie siepnięcie a casem nie ma z tym to różnie bywa..tak samo jak dodam gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nast roku będę wymieniał sprzęgło wtedy i da się skrzynię do sprawdzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie sprzeglo. Daj znac jak wymienisz

Edytowane przez Mozgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie w moim a4b6 1.8t. Sprzęgło wymieniałem kompletne (prócz dwumasu) bo myślałem że to to ale jednak nie. Po wymianie sprzęgła jest tak samo. Mechanik sugerował że to może dwumas ale podczas wymiany sprzęgła sprawdzali organoleptycznie i wyglądał ok. Zastanawiam się jeszcze czy to nie jest "nieregularna" praca wysprzęglika- czyli czy on nie działa niepłynnie, skokowo tak jakby sie cos w nim na chwilę przychaczyło a potem nagle odpusciło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to zachaczało by o ten wysprzęlik tylko na 2gi biegu? Bo u mnie tylko na 2jce jest tak a jak powolutku opuszczam jest okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wjechałem autem na kanał i zauważyłem że poduszka od skrzyni jest zerwana więc może to jest przyczyna u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...