Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja, ujemna temp zew. Pytanie.


dante0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Klima w b5 nie włącza się jak temp zewnetrzna spadnie poniżej 2 stopni.

Pytanie czy da sie to inaczej zakodowac?

Robił ktos coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie w jakim celu miała by się włączyć poniżej 2 stopni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam. Klima w b5 nie włącza się jak temp zewnetrzna spadnie poniżej 2 stopni.
Pytanie czy da sie to inaczej zakodowac?
Robił ktos coś podobnego?

Da się. Musisz pokombinować z czujnikami temp zewnętrznej, tak żeby pokazywały powyżej 2C :)

Musisz też pamiętać, że poniżej tej bezpiecznej temp skropliny zaczną zamarzać na parowniku klimatyzacji i go rozsadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi by zmienic temperature domyslna ponizej ktorej klima nie zostaje wlaczona w srerowniku. Jezeli sie da wogole.

Skropliny to mi nawet latem zamarzaja na parowniku wiec o to nie ma strachu zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiałem się jak to rozwiązać. I udało się:) chodziło głównie, jak pisał jeden z przedmówców, o odparowanie szyby. Zrobiłem to w prosty sposób, mianowicie zamontowalem drugi ori czujnik temperatury powietrza, ale nie przed chłodnicą jak jest oryginalnie, tylko obok przegrody między silnikiem a podszybiem kilkanaście cm nad kolektorem wydechowym. Dodatkowo zamontowalem przełącznik trzypozycyjny (I-0-II) tak aby można było wybrać z którego czujnika klimatronik i termometr ma odbierać sygnał, dzięki temu, gdy chcę odparować szyby, przełączam się na drugi czujnik gdzie temp. jest wyższa:) po czym wracam do poprzedniego czujnika, by jak niektórzy pisali, nic nie pozamarzalo i nie rozsadzilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci-mogloby dojsc do zamrozenia ukladu

A np w Mondeo 2.0 TDDI z 2001 r klimę używałem również całą zimę i przy np. - 25 i nigdy nie miałem z nią kłopotów. Wkurzajace jest właśnie to że bez uruchomienia klimatyzacji ciężko jest szybko odparować szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiej mozliwosci-mogloby dojsc do zamrozenia ukladu

A np w Mondeo 2.0 TDDI z 2001 r klimę używałem również całą zimę i przy np. - 25 i nigdy nie miałem z nią kłopotów. Wkurzajace jest właśnie to że bez uruchomienia klimatyzacji ciężko jest szybko odparować szyby.

mogles nie wiedziec ze klima nie dziala- czujnik sam ja wylaczy, nie musi byc znaku na konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima w mondeo działa na 100% nawet przy dużych mrozach, dlatego byłem bardzo zdziwiony, że w audi jest inaczej. Od kilku lat użytkuję też renault master 2.3 dci i klima działa również przy dużych mrozach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klima w mondeo działa na 100% nawet przy dużych mrozach, dlatego byłem bardzo zdziwiony, że w audi jest inaczej. Od kilku lat użytkuję też renault master 2.3 dci i klima działa również przy dużych mrozach.

Miałem dwa Mondeo dwóch generacji (jednego dalej mam) i w żadnym klimatyzacja nie działa poniżej 0C. W żadnym aucie nie będzie działa - jak pisali wyżej - zamarzną skropliny, rozsadzą parownik albo go zalepią i nici z nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W żadnym aucie nie będzie działa - jak pisali wyżej - zamarzną skropliny, rozsadzą parownik albo go zalepią i nici z nawiewu.

dokładnie tak- fizyki nie oszukasz.

to ze swieci kontrolka od klimy to nie znaczy ze fizycznie ona dziala, od tego sa odpowiednie czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze b5, a przynajmniej moja nie ma czujnika zamarzania parownika, dlatego poniżej 2 stopni na zewnątrz już nie włączy kompresora. Myślałem że da sie w sterowniku jakoś zmienić tą temperature graniczną. No trudno, zostaje pokombinować z czujnikiem temp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...